Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հյուրընկալել է Թբիլիսիի պատվիրակության անդամներին
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հյուրընկալել է «Էրեբունի-Երևան 2799» տոնական միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով Երևան այցելած Թբիլիսիի քաղաքապետի տեղակալ Իրակլի Լեկվինաձեի գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով և շնորհակալություն հայտնելով տոնին մասնակցելու հրավերն ընդունելու համար՝ քաղաքապետը հույս է հայտնել, որ բարեկամ Վրաստանի մայրաքաղաքից ժամանած հյուրերն այս օրերին հնարավորություն կունենան լիարժեք վայելելու Երևանի ջերմությունն ու տոնական տրամադրությունը: Անդրադառնալով երկու մայրաքաղաքների միջև առկա համագործակցությանը` քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը նշել է, որ Երևանի քաղաքապետարանը կարևորում է քաղաքային տնտեսության տարբեր ոլորտներում Թբիլիսիի հետ համագործակցության խորացումը:
«Ես վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով մենք կկարողանանք ակտիվացնել կապերն ու փոխշահավետ ծրագրեր իրականացնել՝ ի շահ երկու մայրաքաղաքների բնակիչների», - ընդգծել է Տարոն Մարգարյանը:
Շնորհակալություն հայտնելով հրավերի և ջերմ ընդունելության համար՝ Թբիլիսիի քաղաքապետի տեղակալ Իրակլի Լեկվինաձեն նախ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին է փոխանցել «Էրեբունի-Երևան» տոնակատարության առթիվ Թբիլիսիի քաղաքապետ Դավիթ Նարմանիայի շնորհավորանքն ու ջերմ ողջույնները: Այնուհետ, անդրադառնալով երկու մայրաքաղաքների գործընկերային հարաբերություններին՝ Թբիլիսիի փոխքաղաքապետն իր հերթին ընդգծել է, որ հայ-վրացական դարավոր բարեկամությունն արդեն իսկ պարարտ հող է՝ Երևանի և Թբիլիսիի համագործակցության առավել սերտացման ու ընդլայնման համար:
«Պարոն քաղաքապետ, Երևանը մեզ համար ոչ միայն վստահելի գործընկեր է, այլ նաև շատ թանկ բարեկամ: Մեզ համար շատ հաճելի է գտնվել Երևանում և Ձեզ հետ միասին տոնել մշակութային հարուստ ավանդույթներ և 2799 տարվա պատմություն ունեցող քաղաքի տոնը: Երևանի տոնական տեսքն ու մթնոլորտն իսկապես հիացնող է, և մենք կփորձենք լինել հիմնական բոլոր հարթակներում և երևանցիների հետ հավասար վայելել քաղաքի տոնը»,-նշել է Թբիլիսիի փոխքաղաքապետը:
Իր ջերմ ողջույնները փոխանցելով Թբիլիսիի գործընկերոջը՝ Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը Թբիլիսիի պատվիրակությանը հրավիրել է նաև հաջորդ տարի այցելել Երևան՝ մասնակցելու Երևանի հիմնադրման 2800-ամյա հոբելյանին նվիրված տոնական միջոցառումներին:

Мэр Тарон Маргарян принял членов делегации Тбилиси
Мэр Еревана Тарон Маргарян принял делегацию, возглавляемую заместителем мэра Тбилиси Ираклием Леквинадзе, прибывшим в Ереван для участия в праздничных мероприятиях «Эребуни-Ереван 2799».
Поприветствовав и поблагодарив за визит, мэр выразил надежду, что прибывшие из столицы Грузии гости получат возможность насладиться теплым и праздничным настроением Еревана.
Коснувшись сотрудничества между двумя столицами, мэр Тарон Маргарян отметил, что мэрия Еревана придает важность углублению сотрудничества с Тбилиси в различных сферах городского хозяйства.
«Я убежден, что совместными усилиями мы сможем активизировать связи и реализовать взаимовыгодные программы во благо жителей двух столиц»,-подчеркнул Тарон Маргарян.
Выразив благодарность за приглашение и теплый прием, заместитель мэра Тбилиси Ираклий Леквинадзе передал мэру Тарону Маргаряну поздравления и теплые приветствия мэра Тбилиси Давида Нармании по случаю празднества «Эребуни-Ереван». Коснувшись деловых отношений между двумя столицами, заместитель мэра Тбилиси подчеркнул, что многовековая армяно-грузинская дружба является благодатной почвой для укрепления и расширения сотрудничества Еревана и Тбилиси.
«Господин мэр, Ереван для нас не только надежный партнер, но и дорогой друг. Для нас очень приятно находиться в Ереване и вместе с вами праздновать День города, имеющего богатые культурные традиции и 2799-летнюю историю. Мы восхищены праздничным видом и атмосферой Еревана и попытаемся принять участие в основных мероприятиях и вместе с ереванцами насладиться праздником города»,-отметил заместитель мэра Тбилиси.
Передав свои теплые приветствия мэру Тбилиси, мэр Еревана Тарон Маргарян пригласил делегацию Тбилиси в следующем году также посетить Ереван и принять участие в юбилейных мероприятиях, посвященных 2800-летию основания столицы.