Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հետևել է Էրեբունի վարչական շրջանում ընթացող միջոցառումներին
«Էրեբունի-Երևան 2797» տոնակատարության առաջին օրվա միջոցառումների շրջանակում Էրեբունի վարչական շրջանի Էրեբունի փողոցը վերածվել էր տոնական մեծ տոնավաճառի: Տեղադրված մի քանի տասնյակ տաղավարներում հայկական ու ավանդական ցուցահանդես-վաճառք էր: Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը մայրաքաղաք այցելած հյուրերի հետ միասին, տոնախմբող երևանցիների ուղեկցությամբ շրջել ու ծանոթացել է փողոցի ողջ երկայնքով ներկայացված ժողովրդական արվեստի գործերին, ազգային խաղերի, տարազի ու խոհանոցի ցուցադրություններին: Տոնախմբության մասնակիցները քաղաքապետին սիրով առաջարկել են օգտվել տոնական հյուրասիրությունից:
Շնորհակալություն հայտնելով նրանց` տոնին իրենց ակտիվ մասնակցությունն ունենալու համար, Տարոն Մարգարյանը նկատել է, որ արդեն ավանդական դարձած այս միջոցառումը դարձել է սիրված ոչ միայն էրեբունցիների, այլև մայրաքաղաքի բոլոր բնակիչների համար: Իրենց գոհունակությունը փոխանցելով Երևանի տոնը մեծ տոնախմբության վերածելուն նպաստելու համար` միջոցառումներին մասնակից բնակիչները շնորհավորել են Տարոն Մարգարյանին Երևանի օրվա առթիվ և նշել, որ անհամբերությամբ են սպասում նաև հոկտեմբերի 11-ին տեղի ունենալիք միջոցառումներին, որոնց ևս մասնակցելու են սիրով:

Мэр Тарон Маргарян наблюдал за мероприятиями, проходящими в административном районе Эребуни
В рамках мероприятий первого дня празднества «Эребуни-Ереван 2797» улица Эребуни одноименного административного района столицы превратилась в большую праздничную ярмарку.
Мэр Еревана Тарон Маргарян вместе с ереванцами и гостями столицы прошелся по улице и ознакомился с представленными работами народного творчества, национальной кухни, показами игр и нарядов.
Участники торжества предложили мэру Еревана отведать праздничных угощений. Поблагодарив их за активное участие в празднике, мэр Тарон Маргарян отметил, что мероприятие ставшее традицией стало любимым не только для жителей Эребуни, но и для всех жителей столицы. Участники мероприятия поздравили Тарона Маргаряна с Днем города и отметили, что с нетерпением ждут мероприятий 11-го октября, в которых с радостью примут участие.