Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է Թավրիզի պատվիրակության հետ
«Էրեբունի-Երևան 2797» տոնակատարության միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով Երևան այցելած Իրանի Իսլամական Հանրապետության Թավրիզ քաղաքի քաղաքապետի տեղակալ Էթեմադ Էմադիի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հետ: Շնորհակալություն հայտնելով Երևանի օրը միասին տոնելու հրավերն ընդունելու համար` քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը համառոտ ներկայացրել է Երևանը, քաղաքի օրվան նվիրված միջոցառումներն ու տոնի շրջանակում իրականացվող սոցիալական ծրագրերը` ընդգծելով, որ արվել է հնարավորը` տոնը քաղաքի բնակիչների և հազարավոր հյուրերի համար իսկական տոնախմբության վերածելու համար:
«Յուրաքանչյուր տարի տոնի միջոցով մենք փորձում ենք նորովի ներկայացնել մեր 2797-ամյա մայրաքաղաքը ինչպես Երևանի բնակիչներին, այնպես էլ հազարավոր հյուրերին: Համոզված եմ, որ մեր ջերմ ու բարի քաղաքի տոնը ձեզ ևս կփոխանցի այն հրաշալի տրամադրությունը, որն ամեն անգամ տոնակատարության օրերին առկա է մեր քաղաքում: Մաղթում եմ, որ այս օրերին լիարժեք վայելեք 2797-ամյա Երևանի ջերմությունն ու հյուրընկալությունը»,- ընդգծել է քաղաքապետը:
Շնորհակալություն հայտնելով Երևանի քաղաքապետին ջերմ ընդունելության համար` Թավրիզ քաղաքի քաղաքապետի տեղակալ Էթեմադ Էմադին իր հերթին շնորհավորել է Երևանի քաղաքապետին ու երևանցիներին՝ մայրաքաղաքի ծննդյան օրվա առթիվ: Նա նաև նշել է, որ տոնական շունչը, որն առկա է Երևանի փողոցներում, արդեն իսկ վկայում է, որ տոնի հանդեպ մոտեցումը յուրահատուկ է և արվել է ամեն ինչ, որպեսզի քաղաքն իսկապես լինի տոնական, իսկ քաղաքի բնակիչներն ու հյուրերն էլ իրենց զգան տոնի անմիջական մասնակիցը:
«Մեզ համար, պարոն քաղաքապետ, շատ հաճելի է գտնվել Երևանում և Ձեզ հետ միասին տոնել մշակութային հարուստ ավանդույթներ ու 2797 տարվա պատմություն ունեցող քաղաքի օրը: Պետք է խոստովանեմ, որ հիացած ենք Երևանի տոնական տեսքով ու մթնոլորտով, և վստահ եմ, որ մենք հրաշալի տպավորություններով ենք վերադառնալու»,- նշել է Էթեմադ Էմադին:

Мэр Тарон Маргарян встретился с делегацией города Тебриз
Прибывшая в Ереван для участия в празднествах «Эребуни-Ереван 2797» делегация, возглавляемая вице-мэром города Тебриз Исламской Республики Иран Миратемадом Эмади, встретилась с мэром Еревана Тароном Маргаряном. Поблагодарив за визит, мэр Тарон Маргарян представил гостям Ереван, мероприятия, приуроченные ко Дню города и социальные программы, реализуемые в рамках праздника, подчеркнув, что сделано все возможное, чтобы День города для жителей и сотен гостей столицы стал настоящим праздником.
«Каждый год, посредством праздника мы пытаемся по новому представить нашу 2797-летнюю столицу как ее жителям, так и тысячам гостей Еревана. Уверен, что праздник нашего теплого и доброго города вам также передаст то прекрасное настроение, которое каждый год в дни празднества царит в городе. Желаю, чтобы в эти дни вы насладились теплотой и гостеприимством 2797-летнего Еревана»,-подчеркнул мэр.
Поблагодарив мэра Еревана за теплый прием, вице-мэр города Тебриз Миратемад Эмади в свою очередь поздравил мэра Еревана и ереванцев с Днем города. Он также отметил, что праздничный дух, присутствующий на улицах Еревана, уже свидетельствует о том, что, подход к празднику особенный и сделано все, чтобы город действительно стал торжественным, а жители и гости города чувствовали себя непосредственными участниками праздника.
«Для нас, господин мэр, приятно находиться в Ереване и вместе с вами праздновать День города, имеющего богатые культурные традиции и 2797-летнюю историю. Должен признаться, что восхищены праздничным видом и атмосферой Еревана, и уверен, что мы уедем из вашего города с замечательными впечатлениями»,-подчеркнул Миратемад Эмади.