Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է Ստավրոպոլի գործընկերոջ հետ
Երևանի քաղաքապետի հրավերով «Էրեբունի-Երևան 2797» տոնակատարության միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով Երևան ժամանած Ստավրոպոլի քաղաքապետ Գեորգի Կոլյագինը հանդիպել է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հետ: Ողջունելով գործընկերոջը՝ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը նախ շնորհակալություն է հայտնել հրավերն ընդունելու համար և համոզմունք է հայտնել, որ «Իմ ջերմ ու բարի քաղաք» խորագրով անցկացվող տոնակատարության ջերմությունը կփոխանցվի նաև քաղաքի բոլոր հյուրերին ու նրանք ևս կդառնան տոնի անմիջական մասնակիցը: Անդրադառնալով երկու քաղաքների միջև ձևավորված գործակցությանը` Տարոն Մարգարյանը նկատել է, որ գործընկերոջ այցը ևս մեկ խթան կդառնա երկու քաղաքների միջև առկա գործընկերային կապերն էլ ավելի ամրապնդելու և ընդլայնելու հարցում:
«Անշուշտ, նմանատիպ միջոցառումները յուրօրինակ հարթակ են նաև երկուստեք հարաբերությունների էլ ավելի ընդլայնման ու ամրապնդման համար: Երևանի և Ստավրոպոլի միջև ձևավորված գործընկերային հարաբերություններն, իհարկե, հաջողված են, և համոզված եմ, որ առաջիկայում այն առավել ընդգրկուն ու առարկայական կդառնա»,- նշել է քաղաքապետը:
Ստավրոպոլի քաղաքապետ Գեորգի Կոլյագինն իր հերթին նախ շնորհավորել է Երևանի քաղաքապետին մայրաքաղաքի տոնի առթիվ, ապա նաև ընդգծել, որ այս առիթն իրոք ևս մեկ հրաշալի հնարավորություն է երկուստեք փոխգործակցությունն առավել ամրապնդելու համար:
«Երևանի ծննդյան տարեդարձի օրը, պարոն քաղաքապետ, մենք համարում ենք նաև մեր տոնը: Սա այն օրերից մեկն է, որ համախմբում է ոչ միայն քաղաքի բնակիչներին, այլև գործընկեր քաղաքներին, որոնք Երևանին իսկապես իրենց վստահելի գործընկերն են համարում: Համոզված եմ, որ այս տարի ևս տոնակատարությունը կառանձնանա իր ծրագրերով ու միջոցառումներով և մենք կվայելենք Երևանի ջերմությունը: Քաղաքային տնտեսության տարբեր ոլորտներում համագործակցության ընդլայնման առումով էլ մենք իսկապես մեծ ներուժ ունենք, և համոզված եմ, որ կկարողանանք կյանքի կոչել բոլոր այն կետերը, որ նախանշել ենք համաձայնագրով»,- նշել է Գեորգի Կոլյագինը:

Mэр Тарон Маргарян встретился с коллегой из Ставрополя
Мэр Тарон Маргарян принял мэра Ставрополя Георгия Колягина, который прибыл в Ереван с целью участия в празднествах «Эребуни-Ереван 2797». Поприветствовав коллегу, Тарон Маргарян поблагодарил за визит и выразил уверенность, что теплота празднества «Мой теплый и добрый город» будет также передана всем гостям столицы, и они также станут непосредственными участниками праздника. Коснувшись сформированного сотрудничества между двумя городами, Тарон Маргарян отметил, что визит коллеги станет дополнительным стимулом для укрепления и расширения партнерских связей между двумя городами.
«Несомненно, подобные мероприятия являются уникальной платформой для расширения и укрепления двусторонних отношений. Сформированные деловые отношения между Ереваном и Ставрополем, конечно успешны, и уверен, что в скором будущем они станут более существенными»,- отметил мэр.
В свою очередь мэр Ставрополя Георгий Колягин поздравил мэра Еревана с Днем столицы и подчеркнул, что этот повод является еще одной прекрасной возможностью для укрепления двустороннего взаимодействия.
«День Еревана, господин мэр, мы считаем также нашим праздником. Это один из тех дней, который объединяет не только жителей города, но и города, для которых Ереван действительно надежный партнер. Уверен, что в этом году также празднество будет отличаться своей программой, и мы насладимся теплотой Еревана. С точки зрения сотрудничества в разных сферах городского хозяйства, мы действительно имеем большой потенциал и уверен, что мы сможем реализовать все те обязательства, которые закреплены в подписанном соглашении»,- подчеркнул Тарон Маргарян.