Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է Պլեսի Ռոբինսոն քաղաքի պատվիրակության հետ
Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է «Էրեբունի-Երևան 2799» տոնական միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով Երևան ժամանած Ֆրանսիայի Պլեսի Ռոբինսոնի քաղաքապետի տեղակալ Կորին Մար Դյուգեի գլխավորած պատվիրակության հետ: Ողջունելով հյուրերին՝ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը շնորհակալություն է հայտնել հրավերն ընդունելու և Երևանի օրվան նվիրված միջոցառումներին մասնակցելու համար: Առանձնակի կարևորելով Երևանի 12 վարչական շրջանների համագործակցությունը տարբեր պետությունների քաղաքների հետ՝ Երևանի քաղաքապետը նկատել է, որ այս այցը ևս մեկ հրաշալի առիթ է փոխադարձ գործընկերային կապերն էլ ավելի ամրապնդելու համար:
«Երևանի քաղաքապետարանը տարեցտարի ընդլայնում է համագործակցության ծրագրերը քույր և գործընկեր քաղաքների հետ, որոնց շրջանակում իրականացվում են ոչ միայն փոխշահավետ ծրագրեր, այլև էլ ավելի են ամրապնդվում կապերը այդ քաղաքներում ու մայրաքաղաքներում գործունեություն ծավալող հայ համայնքների հետ: Իմ կողմից մշտապես կարևորվել է նաև Երևանի 12 վարչական շրջանների համագործակցությունը տարբեր պետությունների քաղաքների հետ և ողջունելի է, որ Երևանի Արաբկիր վարչական շրջանի ու Ֆրանսիայի Պլեսի Ռոբինսոն քաղաքի միջև ևս հաստատված են սերտ բարեկամական կապեր ու գործընկերային հարաբերություններ: Համոզված եմ, որ այս օրերին Դուք հերթական անգամ հնարավորություն կունենաք վայելելու Երևանի ջերմությունն ու տոնական տրամադրությունը»,- ընդգծել է քաղաքապետը:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության և հրավերի համար՝ Պլեսի Ռոբինսոնի քաղաքապետի տեղակալ Կորին Մար Դյուգեն իր հերթին առանձնակի կարևորել է գործընկերային կապերն առավել ամրապնդելու Երևանի քաղաքապետի պատրաստակամությունը, նկատելով, որ այն ամենակարևոր նախապայմաններից մեկն է Արաբկիր վարչական շրջանի և Պլեսի Ռոբինսոնի միջև հաստատված փոխգործակցությունը գործնական փուլ տեղափոխելու համար:
«Սա, պարոն քաղաքապետ, իմ արդեն 16-րդ այցն է Երևան, և պետք է վստահեցնեմ Ձեզ, որ ինձ համար Երևանում գտնվելն իսկապես հաճելի է: Հերթական անգամ ուզում եմ արձանագրել, որ Երևան կատարած ամեն այցիս ժամանակ անմիջապես նկատում եմ քաղաքի զարգացումը, ինչն իսկապես բավականին տպավորիչ է: Եվ թեկուզ հենց այս տեսանկյունից մեզ համար իսկապես կարևոր է որոշակի ոլորտներում գործընկերային հարաբերություններն ընդլայնել Երևանի հետ ու երկուստեք հաջողված փորձի փոխանակումներ ունենալ», - նշել է Կորին Մար Դյուգեն:
Հանդիպման ժամանակ, օգտվելով առիթից, Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը Պլեսի Ռոբինսոնի պատվիրակության անդամներին հրավիրել է հաջորդ տարի կրկին այցելել Երևան ու մասնակիցը դառնալ 2800-ամյա Երևանի հոբելյանական տարեդարձի տոնական միջոցառումներին:

Мэр Тарон Маргарян встретился с делегацией города Плесси-Робинсон
Мэр Еревана Тарон Маргарян встретился с делегацией, возглавляемой заместителем мэра французского города Плесси-Робинсон Корин Мар Дюге, прибывшей в Ереван для участия в празднестве «Эребуни-Ереван 2799». Поприветствовав гостей, мэр Тарон Маргарян выразил благодарность за визит и участие в мероприятиях, посвященных Дню Еревана. Подчеркнув особую важность сотрудничества 12 административных районов Еревана с городами разных государств, мэр Еревана отметил, что этот визит еще один хороший повод для укрепления двусторонних партнерских связей.
«Мэрия Еревана с каждым годом расширяет программы сотрудничества со своими городами-побратимами и городами-партнерами, в рамках которых реализуются не только взаимовыгодные проекты, но и укрепляется связь с армянской общиной этих городов и столиц. Я всегда подчеркивал также важность сотрудничества 12-и административных районов Еревана с городами разных государств, и радует тот факт, что между административным районом Еревана Арабкир и французским городом Плесси-Робинсон установлены тесные дружественные связи и деловые отношения. Я убежден, что у вас будет возможность насладиться теплотой и праздничным настроением Еревана»,-подчеркнул мэр столицы.
Выразив благодарность за приглашение и теплый прием, заместитель мэра французского города Плесси-Робинсон Корин Мар Дюге в свою очередь придала важность готовности мэра Еревана укрепить партнерские отношения, отметив, что это одно из самых важных условий для того, чтобы переместить сотрудничество, установленное между административным районом Арабкир и французским городом Плесси-Робинсон, в деловую фазу.
«Господин мэр, это мой 16-й визит в Ереван и должна Вас заверить, что для меня очень приятно находиться в вашем городе. В очередной раз хочу отметить, что в ходе каждого моего визита в Ереван сразу замечаю развитие города, что действительно впечатляет. С этой точки зрения для нас очень важно установить партнерские связи с Ереваном в некоторых сферах и обменяться успешным опытом»,-отметила Корин Мар Дюге.
В ходе встречи, пользуясь случаем, мэр Еревана Тарон Маргарян пригласил членов делегации Плесси-Робинсона в следующем году снова посетить Ереван и стать участником праздничных мероприятий, посвященных 2800-летию Еревана.