Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է Պլեսի Ռոբինսոնի գործընկերոջ հետ
Երևանի քաղաքապետի հրավերով «Էրեբունի-Երևան 2797» տոնակատարության միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով Երևան ժամանած Ֆրանսիայի Պլեսի Ռոբինսոնի քաղաքապետ Ֆիլիպ Պեմըզեկը հանդիպել է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հետ: Ողջունելով գործընկերոջը՝ Տարոն Մարգարյանը շնորհակալություն է հայտնել նրան` հրավերն ընդունելու և Երևանի օրվան նվիրված տոնակատարություններին մասնակցելու համար: Առանձնակի կարևորելով Երևանի 12 վարչական շրջանների համագործակցությունը տարբեր պետությունների քաղաքների հետ` Երևանի քաղաքապետն իր գոհունակությունն է փոխանցել Պլեսի Ռոբինսոնի գործընկերոջը՝ պատրաստակամության համար:
«Երևանի քաղաքապետարանը տարեցտարի ընդլայնում է համագործակցության ծրագրերը քույր և գործընկեր քաղաքների հետ, որոնց շրջանակում իրականացվում են ոչ միայն փոխշահավետ ծրագրեր, այլև էլ ավելի են ամրապնդվում կապերը տվյալ քաղաքներում ու մայրաքաղաքներում գործունեություն ծավալող հայ համայնքների հետ: Համոզված եմ, որ կարողացանք Երևանի ջերմությունն ու տոնական տրամադրությունը փոխանցել Ձեզ և վստհեցնում եմ, որ մեր հնամենի մայրաքաղաքն ու քաղաքի բնակիչները տարվա բոլոր օրերին են այդպես հյուրընկալ ու ջերմությամբ լեցուն»,- ընդգծել է քաղաքապետը:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության և հրավերի համար՝ Պլեսի Ռոբինսոնի քաղաքապետ Ֆիլիպ Պեմըզեկը նշել է, որ տպավորված է տոնակատարությունով և հիացած տոնախմբող բնակիչների խանդավառությամբ:
«Այն ջերմությունն ու բարությունը, որ զգացինք այս օրերին Ձեր մայրաքաղաքում, իսկապես հիացմունքի է արժանի, պարոն քաղաքապետ: Ինձ ամենից շատ ոգևորեց մայրաքաղաքում մինչ ուշ գիշեր իշխող բարձր տրամադրությունն ու բնակիչների՝ տոնին լիարժեք մասնակցությունը: Այն լավագույն ապացույցն էր, որ Երևանի տոնն իսկապես սպասված և սիրված է բնակիչների համար: Ու մեզ համար անչափ կարևոր է Երևանի նման գործընկեր ունենալը, որից ընդօրինակելու բան հաստատ ունենք»,- ընդգծել է Ֆիլիպ Պեմըզեկը՝ հավելելով, որ Պլեսի Ռոբինսոնն իսկապես ունի հրաշալի հայկական համայնք, որն իր գործուն մասնակցությունն է ունենում քաղաքի զարգացման գործում:

Mэр Тарон Маргарян встретился с коллегой из Плесси-Робинсона
Mэр французского города Плесси-Робинсон Филип Пемезек, прибывший в Ереван для участия в празднестве «Эребуни-Ереван 2797», встретился с мэром Еревана Тароном Маргаряном. Поприветствовав коллегу, Тарон Маргарян выразил благодарность за принятие приглашения и участие в праздничных мероприятиях, посвященных Дню города. Подчеркнув особую важность сотрудничества 12-и административных районов столицы с городами разных стран, мэр Еревана выразил признательность коллеге из Плесси-Робинсона за проявленную готовность сотрудничать.
«Мэрия Еревана с каждым годом расширяет программы сотрудничества со своими городами-побратимами и городами-партнерами, в рамках которых реализуются не только взаимовыгодные проекты, но и укрепляется связь с армянской общиной этих городов и столиц. Уверен,что мы смогли вам передать теплое и праздничное настроение Еревана и заверяю, что наша древняя столица и жители города всегда также гостеприимны»,- подчеркнул мэр.
Поблагодарив за теплый прием и приглашение, мэр французского города Плесси-Робинсона Филип Пемезек отметил, что впечатлен празднеством и очарован энтузиазмом людей.
«Теплота и доброта, которую мы почувствовали в эти дни в вашей столице, достойны восхищения, господин мэр. Меня больше всего вдохновило то, что до поздней ночи в столице царило праздничное настроение, и жители города полноценно участвовали в празднике. Это было самым лучшим доказательством того, что этот праздник долгожданный и любимый ереванцами. Для нас очень важно иметь такого партнера как Ереван, у которого есть чему поучиться»,-подчеркнул Филип Пемезек добавив, что армянская община Плесси-Робинсона играет свою важную роль в развитие города.