Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է Մոսկվայի կառավարության նախարարի հետ
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է «Էրեբունի-Երևան 2799» տոնական միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով Երևան այցելած Մոսկվայի կառավարության նախարար, սոցիալական պաշտպանության դեպարտամենտի ղեկավար Վլադիմիր Պետրոսյանի հետ: Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Մոսկվայում Երևանի քաղաքապետարանի ներկայացուցչության ղեկավար Մակար Նահապետյանը։
Ողջունելով հյուրին` քաղաքապետը նախ շնորհակալություն է հայտնել տոնին մասնակցելու հրավերն ընդունելու համար և, բարձր գնահատելով երկու մայրաքաղաքների միջև ձևավորված բարեկամական սերտ կապերն ու գործընկերային հարաբերությունները, ընդգծել է երկուստեք հարաբերությունների խորացման և ամրապնդման կարևորությունը:
«Մոսկվայի հետ համագործակցության ծրագրերի ընդլայնումը մեր կարևոր ուղղություններից է, և համոզված եմ, որ ձևավորված գործնական մթնոլորտը շարունակելու է զարգանալ՝ ապահովելով համատեղ ծրագրերի շարունակականությունը: Վստահ եմ, որ համատեղելով մեր ուժերը` նոր որակ կհաղորդենք երկու մայրաքաղաքների փոխգործակցության ամրապնդմանն ու ընդլայնմանը»,- ընդգծել է Տարոն Մարգարյանը:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության և հրավերի համար` Մոսկվայի կառավարության նախարար, սոցիալական պաշտպանության դեպարտամենտի ղեկավար Վլադիմիր Պետրոսյանը նախ Մոսկվայի քաղաքապետ Սերգեյ Սոբյանինի ջերմ ողջույններն ու Երևանի տոնի առթիվ շնորհավորանքն է փոխանցել Տարոն Մարգարյանին՝ ընդգծելով, որ Մոսկվան բարձր է գնահատում Երևանի հետ փոխգործակցությունն ու վստահեցրել է, որ այն ավելի ընդլայնելու և զարգացնելու ուղղությամբ տարվող աշխատանքները շարունակական են:
Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն իր հերթին փոխադարձաբար իր ողջույններն է փոխանցել Սերգեյ Սոբյանինին՝ սրտանց հրավիրելով հաջորդ տարի այցելել Երևան` մասնակցելու մայրաքաղաքի հիմնադրման 2800-ամյակի հոբելյանական միջոցառումներին:
Հանդիպման շրջանակում քննարկվել են նաև հարցեր՝ Մոսկվայում նախատեսված Երևանի օրերի անցկացման հետ կապված:

Мэр Тарон Маргарян встретился с министром правительства Москвы
Мэр Еревана Тарон Маргарян встретился с министром правительства Москвы, руководителем департамента труда и социальной защиты населения Владимиром Петросяном, прибывшим в Ереван для участия в праздничных мероприятиях «Эребуни-Ереван 2799». Во встрече принял участие также руководитель представительства мэрии Еревана в столице РФ Макар Нагапетян.
Поприветствовав гостя, мэр выразил благодарность за визит и высоко оценив дружеские и партнёрские отношения между двумя столицами, подчеркнул важность углубления и укрепления двусторонних отношений.
«Расширение программ сотрудничества с Москвой является одним из наших важных направлений, и я убежден, что сформированная деловая среда и впредь будет развиваться, обеспечивая продолжительность совместных программ. Уверен, что объединив наши силы, мы придадим новый импульс укреплению и расширению сотрудничества между двумя столицами»,-подчеркнул Тарон Маргарян.
Поблагодарив за приглашение и теплый прием, министр правительства Москвы, руководитель департамента труда и социальной защиты населения Владимир Петросян передал Тарону Маргаряну теплые приветствия и поздравления мэра Москвы Сергея Собянина с Днем города, подчеркнув, что Москва высоко ценит сотрудничество с Ереваном и заверил, что работы, направленные на расширение и развитие взаимодействия, будут носить продолжительный характер.
Мэр Тарон Маргарян в свою очередь передал приветствия Сергею Собянину, пригласив посетить Ереван в следующем году и принять участие в юбилейных мероприятиях, посвященных 2800-летию основания Еревана.