Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է ՀՀ մարզերից և ԼՂՀ շրջաններից հյուրընկալված փոքրիկների հետ
Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի նախաձեռնությամբ Երևանի վարչական շրջանների և ՀՀ մարզերի ու ԼՂՀ շրջանների միջև ձևավորված համագործակցության շրջանակում հարյուրավոր փոքրիկներ այցելել են Երևան` մասնակցելու համայն հայության մայրաքաղաքի օրվան նվիրված տոնակատարությանը: Նրանց տեղափոխման և տոնին լիարժեքորեն մասնակցելու բոլոր անհրաժեշտ միջոցներն ապահովել են Երևանի վարչական շրջանների ղեկավարների աշխատակազմերը:
Համաքաղաքացիների հետ տոնական օրն անցկացնելու նպատակով քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն այցելել է նաև Կիրովի անվան մանկական զբոսայգի, որտեղ և հանդիպել է մայրաքաղաքի տոնը նշող փոքրիկ հյուրերի հետ: Իրենց տպավորությունները հայտնելով քաղաքապետին՝ փոքրիկները նշել են, որ մեծ ոգևորությամբ են մասնակցում սիրելի մայրաքաղաքի տոնական միջոցառումներին և Երևանից իրենց հետ կտանեն անմոռանալի հիշողություններ:
Ջերմ ու անմիջական մթնոլորտում Երևանի քաղաքապետը վստահեցրել է նրանց, որ նման սպասված ու հաճելի անակնկալները լինելու են շարունակական:

Мэр Тарон Маргарян встретился с детьми из областей РА и регионов НКР
По инициативе мэра Еревана Тарона Маргаряна, в рамках сотрудничества между административными районами, областями РА и регионами НКР, сотни детей приехали в Ереван для участия в празднестве Дня города. Все необходимые для их размещения и полноценного участия в празднестве средства были обеспечены сотрудниками аппаратов руководителей административных районов.
Мэр Тарон Маргарян посетил детский парк имени Кирова, чтобы вместе с согражданами провести праздничный день, где и встретился с маленькими гостями Еревана. Поделившись своими впечатлениями с мэром, дети отметили, что с энтузиазмом участвуют в праздничных мероприятиях и уедут из Еревана с незабываемыми впечатлениями .
В теплой и непосредственной атмосфере мэр Еревана заверил, что подобные приятные сюрпризы продолжатся и в дальнейшем.