Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է Դրագինյան քաղաքի պատվիրակության անդամների հետ
Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է «Էրեբունի-Երևան 2799» տոնական միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով Երևան ժամանած Ֆրանսիայի Դրագինյան քաղաքի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Պրիմոզելլի Քրիստինի գլխավորած պատվիրակության հետ: Ողջունելով հյուրերին՝ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը նախ շնորհակալություն է հայտնել հրավերն ընդունելու համար և համոզմունք հայտնել, որ այս այցը ևս իր դրական ազդեցությունը կունենա Երևանի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի և Դրագինյան քաղաքի միջև առկա փոխգործակցությունն ու գործընկերային կապերն էլ ավելի ամրապնդելու և ընդլայնելու գործում:
«Երևանի քաղաքապետարանը տարեցտարի ընդլայնում է քույր և գործընկեր քաղաքների հետ համագործակցության ծրագրերը, որոնց շրջանակում ոչ միայն իրականացվում են փոխշահավետ ծրագրեր, այլ նաև ամրապնդվում են տվյալ քաղաքներում հայ համայնքների հետ կապերը: Լավագույն ապացույցը, թերևս, պատվիրակության կազմում նաև Դրագինյանի հայ համայնքի ներկայացուցչի ընդգրկված լինելն է: Իսկ ընդհանուր առմամբ, մեզ համար, անշուշտ, կարևոր է նաև տարբեր պետությունների քաղաքների հետ Երևանի 12 վարչական շրջանների համագործակցությունը: Այս համատեքստում է նաև այս տարվա մարտ ամսին Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի և Ֆրանսիայի Դրագինյան քաղաքի միջև Երևանում վերաստորագրված բարեկամության հուշագիրը, որը, համոզված եմ, լավ մեկնակետ է արդյունավետ փոխագործակցությունը երկուստեք ամրապնդելու համար», - նշել է Տարոն Մարգարյանը:
Դրագինյան քաղաքի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Պրիմոզելլի Քրիստինն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել հրավերի համար և, շնորհավորելով Երևանի քաղաքապետին՝ մայրաքաղաքի տոնի առթիվ, նաև ընդգծել է, որ սա լրացուցիչ առիթ է` քննարկելու համագործակցության ծրագրերի ընթացքը, և նախանշել առաջիկա անելիքները:
«Ես նույնպես վստահ եմ, պարոն քաղաքապետ, որ առաջիկայում մենք հնարավորություն կունենանք էլ ավելի ընդլայնել համագործակցության շրջանակներն ու նոր թափ հաղորդել երկուստեք փոխգործակցությանը: Ի դեպ, իսկապես հիացած ենք Ձեր ջերմ և հյուրընկալ քաղաքի տոնական մթնոլորտով: Իրոք հաճելի է գտնվել Երևանում և դառնալ այս տոնի լիարժեք մասնակիցը», - նշել է Պրիմոզելլի Քրիստինը:
Շնորհակալություն հատնելով ջերմ խոսքերի համար` քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը Դրագինյան քաղաքի պատվիրակության անդամներին հրավիրել է հաջորդ տարի՝ Դրագինյանի քաղաքապետի գլխավորությամբ, կրկին այցելել Երևան՝ մասնակցելու Էրեբունի-Երևանի հիմնադրման 2800-ամյակին նվիրված հոբելյանական միջոցառումներին:

Мэр Тарон Маргарян встретился с членами делегации коммуны Драгиньян (Франция)
Мэр Тарон Маргарян встретился с делегацией, возглавляемой первым заместителем мэра коммуны Драгиньян (Франция) Примозелли Кристин, прибывшей в Ереван для участия в праздничных мероприятиях «Эребуни-Ереван 2799». Поприветствовав гостей, мэр Тарон Маргарян выразил благодарность за визит и выразил уверенность в том, что этот визит также будет иметь положительное влияние на укрепление и расширение взаимодействия и партнёрских связей между административным районом Еревана Малатия-Себастия и коммуной Драгиньян.
«С каждым годом мэрия Еревана расширяет программы сотрудничества с городами-партнерами и городами-побратимами. В результате реализовываются не только взаимовыгодные программы, но и укрепляются связи с армянскими общинами этих городов. Лучшим свидетельством тому присутствие армянской общины Драгиньян в составе делегации. Мы придаем также важность сотрудничеству 12 административных районов Еревана с городами разных стран. В этом контексте в марте этого года между административным районом Еревана Малатия-Себастия и коммуной Драгиньян была подписана Хартия дружбы, которая укрепит двустороннее взаимодействие»,-отметил Тарон Маргарян.
Первый заместитель мэра коммуны Драгиньян (Франция) Примозелли Кристин в свою очередь выразила благодарность за прием и поздравила мэра Еревана по случаю Дня города, подчеркнув, что это еще один повод для обсуждения реализуемых программ сотрудничества.
«Господин мэр, я также уверенна в том, что в скором времени мы расширим рамки сотрудничества и придадим новый импульс двустороннему взаимодействию. Хочу также отметить, что мы впечатлены праздничной атмосферой вашего теплого и гостеприимного города. Очень приятно находиться в Ереване и быть непосредственным участником этого праздника»,-отметила Примозелли Кристин.
Выразив благодарность за теплые слова, мэр Тарон Маргарян пригласил членов делегации коммуны Драгиньян в следующем году также посетить Ереван во главе с мэром коммуны и принять участие в юбилейных мероприятиях, посвященных 2800-летию основания Еревана.