Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը Դոնի Ռոստովի գործընկերոջ հետ շրջել է գիշերային Երևանում
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը Դոնի Ռոստովի վարչակազմի ղեկավար Սերգեյ Գորբանի և նրա գլխավորած պաշտոնական պատվիրակության անդամների հետ միասին շրջել է գիշերային Երևանում:
Երկու քաղաքների ղեկավարները նախ այցելել են Գլխավոր պողոտայի Նալբանդյան-Հանրապետության փողոցների միջնամասի այգում բացված «Քարե կոթողների ժամանակագրությունը» սեպագրերի բացօթյա ցուցահանդես, որտեղ ներկայացված են Արևմտյան Հայաստանում՝ Տուշպայում (Վան), Տիգրանակերտում և այլ քաղաքներում հայտնաբերված մի շարք սեպագիր արձանագրությունների կրկնօրինակներ՝ գիտական մեկնաբանությամբ, թարգմանությամբ։ Տարոն Մարգարյանն ընդգծել է, որ Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի տարում «Էրեբունի-Երևան» տոնակատարության շրջանակում նաև տարելիցին նվիրված միջոցառումներ են կազմակերպվել, որոնցից մեկն էլ այս ցուցահանդեսն է: Այնուհետ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի ուղեկցությամբ Սերգեյ Գորբանը Հանրապետության Հրապարակում հետևել է երգող շատրվաններին, շրջել Հյուսիսային պողոտայում և Ազատության հրապարակում: Երևանի քաղաքապետը նշել է, որ հանգստի այս գոտիները մայրաքաղաքի բնակիչների և հյուրերի ամենասիրած վայրերից են և մշտապես մարդաշատ են:
Շնորհակալություն հայտնելով գործընկերոջը ջերմ հյուրընկալության ու գիշերային Երևանն անձամբ ներկայացնելու համար` Դոնի Ռոստովի վարչակազմի ղեկավարն իր հիացական տպավորությունն է փոխանցել Տարոն Մարգարյանին և ընդգծել, որ տպավորված է Երևանի գեղեցկությամբ, հյուրընկալությամբ ու հարմարավետությամբ։

Мэр Еревана Тарон Маргарян вместе со своим коллегой из Ростова-на-Дону прошелся по ночному Еревану
Мэр Еревана Тарон Маргарян вместе с членами официальной делегации, возглавляемой главой администрации Ростова-на-Дону Сергеем Горбанем, совершил прогулку по ночному Еревану.
Главы двух городов сначала посетили выставку клинописных памятников под открытым небом “Хронология каменных памятников” в парке, расположенном между улицами Налбандяна и Анрапетутян Главного проспекта. На выставке представлены копии клинописей, найденных в городах Западной Армении Тушпа (Ван), Тигранакерт и других городах. Памятники представлены с научными пояснениями и переводом. Тарон Маргарян отметил, что в год столетия Армянского геноцида, в рамках празднования “Эребуни-Ереван” ряд мероприятий был посвящен этому событию. Эта выставка также входит в число этих мероприятий. Затем в сопровождении мэра Тарона Маргаряна Сергей Горбань наблюдал за поющими фонтанами на площади Республики, совершил прогулку по Северному проспекту и площади Азатутян (Свободы). Мэр Еревана отметил, что эти зоны отдыха являются излюбленными местами жителей и гостей столицы и всегда многолюдны.
Выразив благодарность коллеге за теплый прием и за то, что мэр лично показал ему ночной Ереван, глава администрации Ростова-на-Дону выразил восхищение красотой, гостеприимством и уютом Еревана.