Քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպան Լին Թրեյսիին
Երևանի քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Լին Թրեյսիին, ով ավարտում է իր դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում:
Անդրադառնալով Երևանի քաղաքապետարանի և դեսպանատան միջև ձևավորված գործակցությանը՝ քաղաքապետը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին՝ համատեղ արդյունավետ աշխատանքի և նախաձեռնված ծրագրերի համար: Մասնավորապես, քաղաքապետ Սարգսյանը կարևորել է սոցիալական պաշտպանության ոլորտում կառուցվածքային բարեփոխումները՝ ընդգծելով, որ դեսպանատան աջակցությամբ և փորձագետների ներգրավմամբ Երևանն ունի կայացած բնագավառ, որն օրինակելի է Հայաստանի մյուս համայնքների համար:
ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Լին Թրեյսին իր հերթին համոզմունք է հայտնել, որ երկու կառույցների միջև գործակցությունը կլինի շարունակական, և դեսպանատունը կշարունակի աջակցել համայնքին՝ տարբեր ոլորտներում նախաձեռնվող նոր ծրագրեր կյանքի կոչելու գործում: Դեսպանը ևս կարևորել է մնայուն նախագծերի իրագործումը և նշել, որ միայն այդ կերպ է հնարավոր դառնում լուծումներ տալ համակարգային խնդիրներին:
Հանդիպման ավարտին քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանը հաջողություններ է մաղթել Լին Թրեյսիին՝ հետագա առաքելության մեջ:

Мэр Грачья Саргсян принял посла США г-жу Линн Трейси
Мэр Еревана Грачья Саргсян принял чрезвычайного и полномочного посла США в Армении г-жу Линн Трейси, которая завершает свою дипломатическую миссию в нашей стране.
Касаясь взаимодействия, сформированного между мэрией Еревана и посольством, мэр выразил благодарность за успешно осуществленные совместные программы и инициативы. В частности, мэр Саргсян отметил структурные реформы в сфере социальной защиты, подчеркнув, что при поддержке посольства и экспертов Ереван имеет состоявшуюся сферу, которая может послужить примером для других общин Армении.
Посол Линн Трейси выразила уверенность в том, что сотрудничество между двумя структурами будет продолжено, и посольство будет и дальше оказывать содействие общине в осуществлении программ в разных сферах. Посол также отметила важность реализации долговечных программ, подчеркнув, что только таким образом можно находить решения системным проблемам.