Հիմնանորոգումից հետո վերաբացվել է Երևանի թիվ 143 մանկապարտեզը
Երևանի քաղաքապետարանի շինբարեկարգման ծրագրով հիմնանորոգվել ու վերաբացվել է Շենգավիթի թիվ 143 մանկապարտեզը:
Նորոգման աշխատանքներն ընդգրկել են նկուղից մինչև տանիք: Շենքը նաև ամբողջությամբ ջերմամեկուսացվել է։ Մանկապարտեզում անցկացվել է օդափոխության համակարգ, տեղադրվել էներգախնայող լուսատուներ։ Հիմնանորոգման շնորհիվ ավելացել են նաև խմբասենյակները. նախկին 220 երեխայի փոխարեն մանկապարտեզ կհաճախի 280 փոքրիկ:
Երեխաների հետ շրջել ու նոր պայմաններին է ծանոթացել Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը: Բացմանը ներկա էին նաև Շենգավիթ վարչական շրջանի ղեկավար Ռազմիկ Մկրտչյանը, քաղաքապետարանի հանրակրթության վարչության պետ Մարգարիտ Խաչատրյանն ու շինարարության և բարեկարգման վարչության պետ Խորեն Գրիգորյանը:
«Մենք առաջնորդվում ենք եվրոպական չափորոշիչներով և ամենաբարենպաստ պայմաններն ենք ստեղծում երեխաների խնամքն ու կրթությունն ապահովելու համար: Վստահ եմ, որ 2025 թվականի ավարտին հիմնանորոգման կարիք ունեցող մանկապարտեզ Երևանում չենք ունենա: Նախագծերում ներառում ենք նաև բակերի նորոգումը: Այս աշխատանքներն, անշուշտ, նպաստում են նաև հերթերի նվազեցմանը»,- նշել է Ավինյանը:

Детский сад №143 в Ереване открылся после капитального ремонта
Детский сад №143 в административном районе Шенгавит капитально отремонтиирован в рамках программы строительного мэрии. Ремонт охватил все учреждение от подвала до крыши. Проведена теплоизоляция здания, установлены системы вентиляции и энергосберегающее освещение. Благодаря ремонту, увеличилось число комнат, что даст возможность принимять 280 детей вместо прежних 220. На открытии присутствовали заместитель мэра Тигран Авинян, глава административного района Размик Мкртчян, начальник управления общего образования Маргарит Хачатрян, начальник управления строительства и благоустройства Хорен Григорян.
Вице-мэр отметил, что община следует европейским стандартам и обеспечивает максимально удобные условия для ухода за детьми и их образовании. В программу входит также благоустройство дворов.