Հիմնանորոգումից հետո շուրջ 150 փոքրիկի առջև իր դռներն է բացել Երևանի թիվ 63 մանկապարտեզը
Գարնան առաջին օրը հիմնանորոգված ու հարմարավետ պայմաններով շուրջ 150 փոքրիկի առջև իր դռները բացեց Երևանի թիվ 63 մանկապարտեզը: 2022թ.-ին մեկնարկած ծրագիրը հիմնովին փոխեց միջավայրն ու շենքային պայմանները: Երեխաների համար ստեղծված պայմաններին ծանոթացել են Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Լևոն Հովհաննիսյանն ու փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը:
Շուրջ 70 տարի սերունդներ կրթող ու դաստիարակող կրթօջախը երբևէ չէր հիմնանորոգվել: Քաղաքային իշխանության նախագիծը կարևորներից է և ունենալու է շարունակություն՝ մինչև համայնքային բոլոր մանկապարտեզները լինեն բարեկարգ: Մանրամասները՝ տեսանյութում:

Детский сад N63 вновь открыл двери после капитального ремонта
Детский сад N63 открыл свои двери после капитального ремонта для около 150 детей. В рамках программы, начатой в 2022г., полностью изменены условия в здании и на вокруг него. Первый заместитлеь мэра Левон Оганнисян и заместитель мэра Тигран Авинян посетили детский сад, чтобы ознакомиться с условиями, созданными для детей.
Детский сад было основан около 70 лет назад, и с тех пор здесь не проводился капитальный ремонт. Проект городских властей является очень важным и будет продолжен до тех пор, пока соответствующие нормам условия будут обеспечены во всех муниципальных дошкольных учреждениях. Подробности - в видеоматериале.