«Հայաստանի փոքրիկ երգիչները» երգչախումբը մասնակցել է խմբերգային արվեստի Աբու-Գոշ վոկալ-երգչախմբային փառատոնին
Տիգրան Հեքեքյանի ղեկավարած՝ Երևանի քաղաքապետարանի «Հայաստանի փոքրիկ երգիչներ» մանկական ֆիլհարմոնիան վերադարձել է Իսրայելից, որտեղ մասնակցել է խմբերգային արվեստի հայտնի Աբու-Գոշ վոկալ-երգչախմբային փառատոնին։ Աբու-Գոշ փառատոնը շուրջ 30 տարի անց է կացվում համանուն գյուղի եկեղեցում, որի մասնակից երգչախմբերը, վոկալ համույթներն ու մենակատարները ընտրվում են մեծ բծախնդրությամբ։ Մինչև «Հայաստանի փոքրիկ երգիչները»՝ որևէ մանկական երգչախումբ այս փառատոնին մասնակցության հրավեր չէր ստացել։
Հոկտեմբերի 5-15ը տևած շրջագայության ընթացքում երգչախումբը համերգներով հանդես է եկել նաև Իսրայելի Ռեհովոտ, Ակկո, Երուսաղեմ, Նազարեթ, Բեթղեհեմ, Էմեկ-Էֆեր քաղաքներում։ «Հայաստանի փոքրիկ երգիչների» կողմից դասական, հայ և արտասահմանյան հոգևոր, ժամանակակից, ջազային, հրեական ստեղծագործությունների կատարումները մեծ ոգևորությամբ է ընդունել իսրայելցի հանդիսատես և բարձր գնահատականի արժանացել մասնագետների կողմից։
Երգչախումբը այցելել է նաև Բեթղեհեմի Ծննդյան տաճարի՝ սրբատեղի դարձած մսուրը և մասնակցել Հայ եկեղեցու մատուցած Սուրբ Պատարագին։

Хор «Маленькие певцы Армении» принял участие в фестивале вокальной и хоровой музыки Абу-Гош
Детская филармония «Маленькие певцы Армении» мэрии Еревана под руководством художественного руководителя Тиграна Экекяна вернулась из Израиля, где принимала участие в фестивале вокальной и хоровой музыки Абу-Гош, который проводиться почти 30 лет в церкви одноименной деревни. До этого ни один детский хор ранее не получал приглашение принять участие в фестивале вокальной и хоровой музыки Абу-Гош.
С 5-го по 15-е октября с концертной программой хор выступал также в израильских городах-Реховот, Акко, Иерусалим, Назарет, Вифлеем и Эмек-Хефер. Выступления армянского хора были тепло приняты израильскими зрителями и удостоились высокой оценки специалистов.
Маленькие певцы Армении в Вифлееме побывали также в Храме Рождества Иисуса и приняли участие в божественной литургии.