Հայաստանը դարձավ ՆԲԵՖ լիիրավ անդամ
Իտալիայի Ֆլորենցիա քաղաքում 2025թ մարտի 5-8  կայացավ  Ներքին բժշկության եվրոպական 23-րդ կոնգրեսը և Եվրոպական ֆեդերացիայի վեհաժողովը, որի ժամանակ Ներքին հիվանդությունների բժշկության հայկական ասոցիացիայի կողմից հրավիրված են  եղել և մասնակցել Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի առողջապահության վարչության պետ Դավիթ Կարապետյանը, վարչության պետի տեղակալ Արմինե Զոհրաբյանը, ինրպես նաև Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայությամբ գործող չորս բուժհաստատությունների տնօրեններ:
Եվրոպական ֆեդերացիայի վեհաժողովի ընթացում միաձայն քվեարկությամբ Ներքին հիվանդությունների բժշկության հայկական ասոցիացիան ընտրվել է Ներքին բժշկության եվրոպական ֆեդերացիայի լիիրավ անդամ, իսկ Հայաստանի Հանրապետությունը դարձավ 43-րդ անդամակից երկիրը։
Ներկայացվեց ՆՀԲՀԱ կատարած 6 տարվա գործունեությունը՝ ներքին բժշկության ոլորտի բժիշկների մասնագիտական զարգացման, գիտելիքի և փորձի փոխանակման բնագավառում, ինչպես նաև կանխարգելիչ և երկարակեցության բժշկության զարգացումը, ներքին հիվանդությունների ախտորոշման և բուժման չափորոշիչների և ուղեցույցների մշակումը և տեղակայնացումը Հայաստանում։

Армения стала полноправным членом Европейской федерации внутренней медицины (EFIM)
23-й Европейский конгресс внутренней медицины и Генеральная ассамблея Европейской федерации прошли с 5 по 8 марта 2025 года в Флоренции, Италия. По приглашению Армянской ассоциации внутренней медицины  в мероприятии приняли участие руководитель управления здравоохранения мэрии Еревана Давид Карапетян, заместитель руководителя управления здравоохранения Армине Зограбян, а также директора четырех медицинских учреждений, подведомственных мэрии Еревана.
В ходе Генеральной ассамблеи Европейской федерации было принято единогласное решение о принятии Армянской ассоциации внутренней медицины в качестве полноправного члена Европейской федерации внутренней медицины, и Республика Армения стала 43-м государством-членом.
Была представлена деятельность Армянской ассоциации внутренней медицины за последние шесть лет, включая профессиональное развитие врачей внутренней медицины, обмен знаниями и опытом, а также развитие превентивной медицины и медицины долголетия, разработку и внедрение стандартов и руководств по диагностике и лечению внутренних болезней в Армении.