«Հայաստան» խորագրով ցուցադրություն՝ ՉԺՀ Գուանչժոու քաղաքում
Նոյեմբերի 13-ին Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության Գուանչժոու քաղաքի թանգարանում բացվել է «Հայաստան» խորագրով ցուցադրությունը, որտեղ ներկայացված են Երևանի պատմության թանգարանի հավաքածուի՝ գորգերի, տարազի, զարդերի և ասեղնագործ առարկաների բացառիկ արժեքավոր նմուշներ:
Ցուցահանդեսի բացմանը ներկա են եղել նահանգային կառավարության մշակույթի և զբոսաշրջության դեպարտամենտի ղեկավարները, նահանգի մշակութային ժառանգության պահպանության բյուրոյի պետը, լրատվամիջոցներ և հյուրեր:
Միջոցառումն ավարտվեց համերգով, որտեղ հնչեցին Կոմիտասի, Ա. Բաբաջանյանի ստեղծագործությունները, և չինացի աղջիկների կողմից հայկական տարազների ներկայացմամբ: Մեկ ու կես տարվա ընթացքում սա արդեն 4-րդ ցուցահանդեսն է՝ Ֆուցզիան, Նինբո և Սիան քաղաքներից հետո, որով Երևանի պատմության թանգարանը ներկայանում է չինացի այցելուներին:

Выставка «Армения» в городе Гуанчжоу, КНР
13 ноября в музее города Гуанчжоу Китайской Народной Республики открылась выставка под названием "Армения", где представлены ценные эксклюзивные образцы ковров, костюмов, украшений и вышивки из коллекции музея истории Еревана.
На открытии выставки присутствовало руководство департамента культуры и туризма правительства провинции, руководитель бюро охраны культурного наследия провинции, представители СМИ и гости.
Мероприятие завершилось концертом, на котором прозвучали произведения Комитаса, А. Бабаджаняна, а также показом армянских национальных костюмов китайскими девушками. Это четвертая выставка после городов Фуцзянь, Нинбо и Сиань, посредством которой китайские посетители знакомятся с экспонатами музея истории Еревана.