Հանրային քննարկում՝ Երևանի միջնաժամկետ ծախսերի ծրագրի վերաբերյալ
«Երևանի 2024-2026թթ. միջնաժամկետ ծախսերի ծրագիրը հաստատելու մասին» ավագանու որոշման նախագծի վերաբերյալ անցկացվել է հանրային բաց լսում:
Հանդիպմանը համառոտ ներկայացվել է նախագիծը, որից հետո կայացել է հարցուպատասխան:
Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ, քաղաքապետի պաշտոնակատար Լևոն Հովհաննիսյանը շնորհակալություն է հայտնել հանրային քննարկմանը մասնակցելու համար և ընդգծել քաղաքային ծրագրերի մշակման ու իրագործման գործընթացում քաղաքացիների ներգրավման կարևորությունը:
«Միջնաժամկետ ու երկարաժամկետ ծրագրերը քաղաքի կայուն զարգացման կարևոր բաղադրիչն են: Մեր համաքաղաքացիները պետք է առաջնահերթորեն տեղեկանան,  թե ո˚ր ոլորտներում ինչպե˚ս են բաշխվելու համայնքային միջոցները: Այս առումով հետագայում ակնկալում ենք առավել ակտիվ մասնակցություն, ինչը հնարավորություն կտա ստանալու ավելի շատ կարծիքներ ու առաջարկներ»,-ընդգծել է Լևոն Հովհաննիսյանը:

Общественносе обсуждение относительно среднесрочных затрат Еревана
Открытое общественное слушание было организовано с целью обсуждения проекта решения Совета старейшин «Об утверждении среднесрочных затрат Еревана в 2024-2025гг.» Вначале  был представлен проект решения, затем последовали вопросы и ответы.
Первый заместитель мэра Еревана, и.о. мэра  Левон Оганнисян выразил признательность за участие в общественном слушании и подчеркнул важность вовлеченности граждан в процесс разработки и реализации городских программ.
«Среднесрочные и долгосрочные программы являются важным компонентом устойчивого развития города. Наши сограждане должны быть в первую очередь проинформированы о том, как и в каких сферах планируется распределять средства общины. В этом плане ожидаем более активную вовлеченность, что даст возможность получать больше мнений и предложений»,- подчеркнул Левон Оганнисян.