Հանրային քննարկում՝ Երևանի 2025թ. բյուջեի, զարգացման և Բաց կառավարման գործընկերության ծրագրերի, տեղական տուրքերի, վճարների դրույքաչափերի և դրանց արտոնությունների վերաբերյալ
Երևանի 2025թ. բյուջեի և զարգացման տարեկան ծրագրի, Բաց կառավարման գործընկերության, համայնքում տեղական տուրքերի ու վճարների դրույքաչափերի, դրանց արտոնությունների մասին ավագանու որոշման նախագծերի վերաբերյալ Երևանի քաղաքապետարանում անցկացվել է հանրային բաց լսում, որին մասնակցել են հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ և քաղաքի խնդիրներով հետաքրքրված քաղաքացիներ:
Հանդիպումը վարող Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի քարտուղարի տեղակալի պաշտոնակատար Վիլեն Արևշատյանը շնորհակալություն է հայտնել հանրային քննարկման բոլոր մասնակիցներին՝ թեմայի վերաբերյալ հետաքրքրություն և ակտիվություն ցուցաբերելու համար:
Քննարկմանը ներկա են եղել նաև վերոհիշյալ նախագծերը մշակող ստորաբաժանումների, ինչպես նաև ոլորտային առանձին ստորաբաժանումների ներկայացուցիչներ:
Ելակետային հարցադրումներ և առաջարկներ են հնչել նշված բոլոր նախագծերի վերաբերյալ, մասնավորապես՝ քննարկման մասնակիցներն անդրադարձել են քաղաքի տրանսպորտային համակարգի խնդիրներին, հարցեր են հնչել նաև աղբահանությանն առնչվող աշխատանքների, բնապահպանական ծրագրերին և նախագծերին վերաբերող մի շարք այլ խնդիրների առնչությամբ, որոնց համապատասխան ոլորտային պատասխանատուները տվել են մանրամասն պարզաբանումներ:

Бюджет Еревана на 2025 год, программы развития и инициативы Партнерства открытого правительства, тарифы местных пошлин и сборов, а также предусматриваемые привилегии вынесены на общественное обсуждение
В мэрии Еревана состоялись открытые общественные слушания по проектам решения Совета старейшин относительно годового бюджета Еревана на 2025г. и программы развития, инициативы Партнерства открытого правительства, тарифов местных пошлин и сборов и соответствующих привилегиях. На слушаниях присутствовали представители общественных организации и граждане, интересующиеся проблемами города.
Проводивший встречу исполняющий обязанности заместителя секретаря аппарата мэрии Еревана Вилен Аревшатян поблагодарил всех участников общественного обсуждения за проявленный интерес и активность по теме.
На обсуждении также присутствовали представители ведомств, разрабатывающих вышеуказанные проекты, а также отдельных отраслевых подразделений.
По всем упомянутым проектам были подняты вопросы и озвучены предложения: в частности, участники дискуссии коснулись проблем транспортной системы города, также были подняты вопросы по ряду других вопросов, связанных с вывозом мусора, экологическими программами и проектами, на что представители профильного сектора дали подробные разъяснения.