Հանրային քննարկման են դրվել Երևանի 2023թ. բյուջեի և զարգացման ծրագրի հաշվետվությունները
Քաղաքապետին կից համայնքի զարգացման հնգամյա ծրագրի և տարեկան բյուջեի կառավարման խորհրդի նիստում ամփոփ ներկայացվել են նախագծերը: Քաղաքապետի տեղակալ Սուրեն Գրիգորյանը շեշտել է հանրային աշխույժ մասնակցության կարևորությունն ու կառուցողական առաջարկները:
Քաղաքացիներն իրենց առաջարկները կարող են ուղարկել մինչև փետրվարի 27-ը fin.gorc@yerevan.am և zargacum@yerevan.am էլեկտրոնային փոստի հասցեներին կամ ներկայացնել գրավոր:
Փետրվարի 28-ին՝ ժամը 11:00-ին Երևանի քաղաքապետարանում կանցկացվեն հանրային բաց լսումներ: Մասնակցելու համար անհրաժեշտ է մինչև փետրվարի 27-ը ներառյալ ներկայացնել դիմում: Լրացուցիչ տեղեկություններ ստանալու համար քաղաքացիները կարող են զանգահարել 011 514-227 հեռախոսահամարով:

Отчеты об исполнении бюджета и программе развития Еревана за 2023г. выставлены на общественное обсуждение
Отчеты об исполнении бюджета Еревана в 2023г., а также о программе развития, выставлены на общественное обсуждение. Проекты были кратко представлены в ходе заседания Совета по вопросам развития общины и выполнения городского бюджета при мэре Еревана. Заместитель мэра Сурен Григорян подчеркнул важность активного участия и конструктивных предложений.
Граждане могут посылать свои предложения до 27-го февраля на электронные адреса fin.gorc@yerevan.am и zargacum@yerevan.am или представить их в письменном виде.
28-го февраля, в 11:00 в мэрии Еревана будут организованы общественные слушания. Заявки на участие должны быть отправлены до 27-фо февраля включительно. За дополнительной информацией можно позвонить по телефону 011;514-227.