Հանրային քննարկման է դրվել Երևանի 2025-2027թթ. միջնաժամկետ ծախսերի ծրագիրը հաստատելու մասին ավագանու որոշման նախագիծը
19.07.2024
Երևանի քաղաքապետարանում կայացել է Երևանի քաղաքապետին կից քաղաքային համայնքի զարգացման հնգամյա ծրագրի և տարեկան բյուջեի կառավարման խորհրդի  նիստը:
Խորհրդի անդամներին ներկայացվեց «Երևան քաղաքի 2025-2027թթ. միջնաժամկետ ծախսերի ծրագիրը հաստատելու մասին» ավագանու որոշման նախագիծը, որը պետք է դրվի հանրային քննարկման:
Նիստի ընթացքում Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Սուրեն Գրիգորյանը ընդգծել է, որ նախագիծը կազմվել է ծրագրային բյուջետավորման մեթոդաբանությամբ:
Ողջունելով համայնքի նախաձեռնությունը՝ խորհրդի անդամները նշել են, որ քաղաքային ծրագրերի որոշման գործընթացում անչափ կարևոր է բնակիչների գործուն մասնակցությունը:
Խորհրդի անդամների միաձայն քվեարկությամբ որոշվել է նախագիծը սահմանված կարգով ներկայացնել հանրային քննարկման:

Проект решения Совета старейшин об утверждении среднесрочного плана расходов Еревана на 2025-2027 годы вынесен на общественное обсуждение
19.07.2024
В мэрии Еревана состоялось заседание совета по пятилетнему плану развития города и годовому бюджету при мэре Еревана.
Членам совета был представлен проект решения «Об утверждении среднесрочного плана расходов развития Еревана на 2025-2027 годы», который должен быть вынесен на общественное обсуждение.
В ходе заседания заместитель мэра Еревана Сурен Григорян подчеркнул, что проект составлен с использованием методологии программного бюджетирования.
Приветствуя инициативу общины, члены совета отметили, что активное участие жителей имеет большое значение в принятии решений, связанных с городскими планами.
Единогласным голосованием членов совета было принято решение о вынесении проекта на общественное обсуждение в установленном порядке.