Հանդիպում Կրասնոդարի պատվիրակության անդամների հետ
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է «Էրեբունի-Երևան 2797» տոնակատարության միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով Երևան ժամանած Կրասնոդարի Քաղաքային դումայի նախագահ Վերա Գալուշկոյի գլխավորած պատվիրակության հետ:
Ողջունելով հյուրերին՝ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը նախ շնորհակալություն է հայտնել հրավերն ընդունելու և Երևան այցելելու համար ու համոզմունք է հայտնել, որ այս այցը ևս իր դրական ազդեցությունը կունենա երկու քաղաքների միջև առկա փոխգործակցությունն ու գործընկերային կապերն էլ ավելի ամրապնդելու և ընդլայնելու գործում:
«Նախորդ տարի Երևանի և Կրասնոդարի միջև ստորագրված համաձայնագիրը խթանեց մեր երկու քաղաքների բարեկամության առավել ամրապնդմանն ու հարաբերությունների գործնական ընթացք ստանալուն: Քաղաքային տնտեսության տարբեր ոլորտներում համագործակցության ընդլայնման առումով էլ մենք իսկապես մեծ ներուժ ունենք, և վստահ եմ, որ կկարողանանք կյանքի կոչել բոլոր այն կետերը, որ նախանշել ենք համաձայնագրով»,- ընդգծել է Տարոն Մարգարյանը:
Կրասնոդարի Քաղաքային դումայի նախագահ Վերա Գալուշկոն իր հերթին նախ շնորհավորել է Երևանի քաղաքապետին մայրաքաղաքի տոնի առթիվ, ապա նաև ընդգծել, որ սա ևս մեկ հրաշալի առիթ է՝ քննարկելու համագործակցության ծրագրերի ընթացքն ու նախանշելու առաջիկա անելիքները:
«Իսկապես հաճելի է գտնվել Երևանում, զգալ ձեր հնամենի քաղաքի ջերմությունն ու դառնալ տոնի լիարժեք մասնակիցը: Ես նույնպես վստահ եմ, պարոն քաղաքապետ, որ առաջիկայում մենք հնարավորություն կունենանք էլ ավելի ընդլայնելու համագործակցության շրջանակներն ու նոր թափ հաղորդելու երկուստեք փոխգործակցությանը»,- նշել է Վերա Գալուշկոն:

Встреча с членами делегации Краснодара
Мэр Еревана Тарон Маргарян встретился с делегацией, возглавляемой председателем городской Думы Краснодара Верой Галушко, прибывшей в Ереван для участия в мероприятиях празднества «Эребуни-Ереван 2797».
Поприветствовав коллегу, мэр Еревана Тарон Маргарян поблагодарил за визит и выразил уверенность, что этот визит также будет иметь положительное влияние на укрепление и расширение взаимодействия и партнёрских связей между двумя городами.
«Подписанное в прошлом году соглашение между Ереваном и Краснодаром сталo стимулом для того, чтобы дружба между нашими двумя городами стала более тесной и практичной. С точки зрения расширения сотрудничества в разных сферах городского хозяйства, мы действительно имеем большой потенциал и я уверен, что сможем реализовать все те обязательства, которые закреплены в подписанном соглашении»,- подчеркнул Тарон Маргарян.
Председатель городской Думы Краснодара Вера Галушко в свою очередь поздравила мэра Еревана с Днем столицы, а также отметила, что это ещё одна замечательная возможность для обсуждения программ сотрудничества и дальнейших работ.
«Действительно, очень приятно находиться в Ереване, чувствовать теплоту вашего древнего города и стать полноценным участником праздника. Я также уверена, господин мэр, что скоро мы будем иметь возможность для дальнейшего расширения сферы сотрудничества и двустороннего взаимодействия»,-подчеркнула Вера Галушко.