Հանդիպում ՀՀ վետերանների միավորման խորհրդի ներկայացուցիչների հետ
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է ՀՀ վետերանների միավորման խորհրդի ներկայացուցիչների հետ: Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Երևանի ավագանու «Հանրապետական կուսակցություն» խմբակցության անդամ, Ֆինանսավարկային և տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Նահապետյանը:
Բարձր գնահատելով պետականաշինության գործում վետերանների ունեցած ավանդն ու շարունակվող ազգանվեր գործունեությունը` Տարոն Մարգարյանը վստահեցրել է, որ Երևանի քաղաքապետարանն իր լիազորությունների շրջանակում շարունակելու է մշտապես աջակցել միավորման նախաձեռնություններին. «Ինչպես մեր, այնպես էլ գալիք սերունդներն, անկասկած, երախտապարտ կլինեն ձեր սերնդին, որ թե՛ Հայրենական մեծ պատերազմում և թե՛ նաև Արցախյան ազատամարտում տարած հաղթանակներով մշտապես բարձր եք պահել հայ ժողովրդի պատիվն ու արժանապատվությունը: Եվ այսօր նաև ձե՛ր շնորհիվ է, որ մենք ունենք պետություն ու այսօր, ձեզ հետ միասին, շարունակում ենք անել հնարավորը՝ մեր պետության կայացման ու հզորացման համար: Եվ համոզված եղեք, որ Երևանի քաղաքապետարանը մշտապես լինելու է մեր բոլոր վետերանների կողքին, նաև ըստ ամենայնի աջակցելու է ՀՀ վետերանների միությանը կյանքի կոչել բոլոր այն նախաձեռնությունները, որոնք միտված են էլ ավելի հզորացնելու մեր երկիրը»,- ընդգծել է Տարոն Մարգարյանը:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար և առանձնակի կարևորելով միավորման և վետերանների նկատմամբ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի ցուցաբերած մշտական հոգածությունն ու հետևողական աջակցությունը՝ ՀՀ վետերանների խորհրդի նախագահ, գնդապետ Սիմոն Եսայանն էլ իր հերթին վստահեցրել է, որ շարունակելու են իրենց նպաստը բերել պետության զարգացման ու կայացման շնորհակալ գործում:

Встреча с представителями Совета Союза ветеранов Армении
Мэр Еревана Тарон Маргарян встретился с представителями Совета Союза ветеранов Армении. На встрече присутствовала также член фракции ''Республикансая партия'' Совета старейшин Еревана, председатель постоянной комиссии по финансово-кредитным и экономическим вопросам Наира Нагапетян.
Высоко оценивая вклад ветеранов в дело укрепления страны и патриотическую деятельность, Тарон Маргарян заверил, что мэрия Еревана в рамках своих полномочий  продолжит поддерживать инициативы Союза: ''Мы и наши будущие поколения всегда будем признательны вам за то, что вы вашими победами высоко держали честь и достоинство армянского народа как в Великой отечественной войне, так и в Арцахской борьбе. Будьте уверены, что мэрия Еревана всгеда будет рядом с вами, и поддержит Союз ветеранов Армении в вопросе реализации всех тех инициатив, которые направлены на развитие нашей страны'',- подчеркнул Тарон Маргарян.
Поблагодарив за теплый прием, и подчеркнув важность постоянного внимания и заботы мэра Тарона Маргаряна к  Союзу и  ветеранам, председатель Совета ветеранов Армении, полковник Симон Есаян в свою очередь заверил, что они продолжат прилагать  усилия в благородное дело развития и укрепления страны.