Հանդիպում՝ ավտոբուս արտադրող ՄԱԶ ընկերության ներկայացուցիչների հետ
Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ  Հրաչյա Սարգսյանը հանդիպել է ՄԱԶ-ի (Մինսկի ավտոմոբիլային գործարան) ավտոտեխնիկայի ԱՊՀ երկրների վաճառքի ղեկավար Սերգեյ Պապկովիչի հետ:
Հակիրճ ներկայացնելով Երևանի տրանսպորտային համակարգի խնդիրներն ու բարեփոխումների ընթացքը՝ Հրաչյա Սարգսյանն ընդգծել է, որ փաթեթն ամբողջությամբ պատրաստ կլինի առաջիկայում: Նաև հավելել է, որ համակարգն ամբողջությամբ փոխվելու է, և ծրագրի իրականացման համար քաղաքապետարանին անհրաժեշտ են լինելու տարբեր տեղատարողությամբ նոր ավտուբուսներ:
Սերգեյ Պապկովիչն իր հերթին ընդգծել է, որ ընկերությունը հետաքրքրված է Երևանի տրանսպորտային համակարգի բարեփոխումների ծրագրով: Խոսելով ընկերության գործունեության մասին՝ նշվել է, որ շուրջ 75 տարվա պատմություն ունեցող ՄԱԶ-ն այսօր զբաղվում է տարբեր մեքենաների, այդ թվում 8, 12 և 18 մետր երկարությամբ ուղևորատար ավտոբուսների արտադրությամբ, որոնք լայն պահանջարկ ունեն եվրոպական մի շարք երկրներում և ԱՊՀ տարածքում: Ավտոբուսները հնարավորություն ունեն աշխատելու ինչպես հեղուկ գազով, այնպես էլ դիզելային վառելիքով:
Քաղաքապետի առաջին տեղակալը նշել է, որ դաշտն ուսումնասիրելու  նպատակով պարբերաբար հանդիպումներ են լինում ավտոբուս արտադրող տարբեր ընկերությունների հետ, քննարկվում են ավտոբուսների հետագա սպասարկման և երաշխիքների հետ կապված մանրամասներ: Հրաչյա Սարգսյանը նշել է, որ քաղաքապետարանը բաց է փոխգործակցության համար և սպասում է Երևանի համար առանձին առաջարկների: Նաև տեղեկացրել է, որ ավտոբուսների ձեռքբերման համար կհայտարարվի բաց մրցույթ, որին կարող են մասնակցել հետաքրքրված բոլոր ընկերությունները:

Встреча с представителями компании МАЗ, производящей автобусы
Первый заместитель мэра Еревана Грачья Саргсян встретился с начальником управления продаж автотехники в странах СНГ компании МАЗ (Минский автомобильный завод) Сергеем Папковичем.
Представив проблемы транспортной системы Еревана и ход реформ, Грачья Саргсян подчеркнул, что в ближайшее время пакет будет полностью готов. По словам вице-мэра, система будет полностью изменена, и для реализации программы мэрии понадобятся новые автобусы разной вместительности.
Сергей Папкович в свою очередь подчеркнул, что компания заинтересована программой реформ транспортной системы Еревана. Говоря о деятельности компании, было отмечено, что компания МАЗ, имеющая 75-летнюю историю, занимается производством различных автомобилей, в том числе 8, 12 и 18 метровых пассажирских автобусов, которые пользуются большим спросом в ряде европейских стран и странах СНГ. Автобусы работают на природном газе и дизельном топливе.
Первый заместитель мэра Еревана отметил, что мэрия готова к сотрудничеству и будет ждать особых предложений для Еревана. Грачья Саргсян сообщил также, что для приобретения автобусов будет объявлен открытый тендер, в котором могут принять участие все заинтересованные компании.