Համայնքը կաջակցի սոցիալական մի շարք խմբերի զբաղվածության խնդրի լուծմանը
Երևանի քաղաքապետարանի երեխաների և սոցիալական պաշտպանության վարչության նախաձեռնությամբ անցկացվել է քննարկում՝ սոցիալական աջակցության կարիք ունեցող և պատերազմից տուժած ընտանիքների զբաղվածության ծրագրերը խթանելու վերաբերյալ: Նախագիծն իրականացվում է «Հայկական Կարիտաս» բարեսիրական ՀԿ-ի հետ:
Երեխաների և սոցիալական պաշտպանության վարչության պետ Լուսինե Հովհաննիսյանը նշել է, որ «Հասարակական կազմակերպություններին աջակցություն» ծրագրով կարող է ներկայացնել զբաղվածության 25 ծրագիր: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են զբաղվածության ոլորտում շահագրգիռ կազմակերպությունների և գերատեսչությունների վերհանած խնդիրները, ներկայացվել առաջարկներ, միաժամանակ սահմանվել են հետագա համագործակցության ձևաչափերը և Երևան համայնքում զբաղվածության ծրագրերի իրականացման հնարավորությունները:
Ներկայացվել են նաև «Դիմակայունություն Covid-19-ին Հայաստանում և Վրաստանում ու արձագանք Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությանը» (CoNaKa) ծրագրով Հայաստանի աշխատաշուկա ներգրավման վերաբերյալ ուսումնասիրությունները: Ծրագիրը ֆինանսավորվել է Ավստրիական զարգացման համագործակցության կողմից և իրականացնում է Հայկական կարմիր խաչ, Վրացական կարմիր խաչ, «Հայկական Կարիտաս», ԻԴՊ կանանց ասոցիացիա «Քոնսենթ» ՀԿ-ների կողմից:

Община будет способствовать решению проблемы занятости некоторых социальных групп
Управление по вопросам детей и социальной защиты предприняло обсуждение по вопросам продвижения программ занятости социально-необеспеченных и пострадавших от войны семей. Проект осуществляется с благотворительной общественной организацией «Армянский Каритас».
Начальник управления по вопросам детей и социальной защиты мэрии Еревана Лусине Оганисян отметила, что в рамках программы «Социальная помощь общественным организациям» может быть представлено 25 программ занятости. Во время встречи были обсуждены вопросы, связанные с заинтересованными компаниями, занятыми вопросами занятости, были представлены предложения, а также определен формат будущего сотрудничества и возможности реализации программ занятости в Ереване. Были также представлены исследования, связанные с привлечением на армянский рынок труда в рамках программы «Противодействие Ковид-19 в Армении и Грузии и реагирование на Нагорно-карабахский конфликт» (CoNaKa). Программа финансируется агентством Австрийского сотрудничества по развитию и осуществляется Армянским красным крестом, Грузинским красным крестом, ОО «Армянский Каритас», ИДП Женская ассоциация «Консент».