Գործակցության ծրագրեր՝ առողջապահության ոլորտում
Ներքին հիվանդությունների հայկական ասոցիացիան դարձել է Եվրոպական ասոցիացիայի լիիրավ անդամ. մարտի 5-8-ը Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի առողջապահության վարչության պատվիրակությունը Ներքին հիվանդությունների հայկական ասոցիացիայի անդամների հետ համատեղ մասնակցել է Եվրոպական ասոցիացիայի վեհաժողովին: Այցի ընթացքում երևանյան պատվիրակության անդամները շփվել են կազմակերպիչների և գործընկերների հետ՝ ձեռք բերելով համագործակցության նոր հնարավորություններ:
Մայիսի 15-17-ն էլ առողջապահության վարչության աջակցությամբ Ներքին հիվանդությունների և ընտանեկան բժիշկների ասոցիացիաների կողմից Երևանում կազմակերպվել է միջազգային գիտաժողով՝ «Ներքին և ընտանեկան բժշկության հիմնախնդիրները» թեմայով: Գիտաժողովի մասնակիցներին ողջունել են Երևանի փոխքաղաքապետ Սարգիս Մադաթյանը և առողջապահության վարչության պետ Դավիթ Կարապետյանը: Նրանք ընդգծել են, որ գործակցության նման նախաձեռնությունները կրում են նաև կրթական բնույթ ու մեծ հնարավորություն են ընձեռում ստանալու և կիրառելու նոր գիտելիքները:

Программы сотрудничества в сфере здравоохранения
Армянская ассоциация внутренней медицины стала полноправным членом Европейской ассоциации. С 5 по 8 марта делегация Управления здравоохранения мэрии Еревана совместно с представителями Армянской ассоциации внутренней медицины приняла участие в конгрессе Европейской ассоциации. В ходе визита члены ереванской делегации пообщались с организаторами и партнёрами, обсудив новые направления сотрудничества.
С 15 по 17 мая при поддержке Управления здравоохранения в Ереване прошла международная конференция, организованная Ассоциацией специалистов по внутренним болезням и Ассоциацией семейных врачей на тему «Проблемы внутренней и семейной медицины».
Участников конференции поприветствовали заместитель мэра Еревана Саргис Мадатян и начальник Управления здравоохранения Давид Карапетян. Они подчеркнули, что подобные партнёрские инициативы носят также образовательный характер и предоставляют отличную возможность для обмена опытом и внедрения новых знаний в практику.