Գեղասահքի Հայաստանի բաց առաջնության հաղթող զույգին մրցանակները հանձնել է Երևանի քաղաքապետը
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը տիկնոջ և որդիների հետ միասին ներկա է գտնվել գեղասահքի Հայաստանի բաց առաջնության պարգևատրման հանդիսավոր արարողությանը: Միջոցառմանը ներկա է գտնվել նաև ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարար Գաբրիել Ղազարյանը: Իրինա Ռոդնինայի գեղասահքի մարզադպրոցում Երևանի քաղաքապետարանի աջակցությամբ ՀՀ գեղասահքի ֆեդերացիայի կողմից առաջին անգամ անցկացվող բաց առաջնությանը մասնակցել են աշխարհի տարբեր երկրներից ժամանած հայազգի 45 գեղասահորդներ:
Հանդիսավոր արարողության ժամանակ գեղասահքի Հայաստանի բաց առաջնության հաղթող զույգին մրցանակները հանձնել է Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը:
Ցուցաբերած մշտական աջակցության և պատրաստակամության համար ՀՀ գեղասահքի ֆեդերացիայի անունից շնորհակալագրեր են հանձնվել Երևանի քաղաքապետին և ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարին:
Առանձնակի կարևորելով միջազգային չափորոշիչներին համապատասխան կառուցված ու անհրաժեշտ բոլոր պայմաններով ապահովված Իրինա Ռոդնինայի գեղասահքի մարզադպրոցի հնարավորությունները՝ առաջնության կազմակերպիչները համոզմունք են հայտնել, որ մայրաքաղաքի մարզական այս օջախում դեռ միջազգային շատ մրցումներ են կազմակերպվելու:
Հաղթողների պարգևատրման հանդիսավոր արարողությունից հետո քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը սահադաշտ այցելած բազմաթիվ հանդիսականների հետ միասին հետևել է գեղասահքի Հայաստանի բաց առաջնության մասնակիցների ու մարզադպրոցի սաների ցուցադրական ելույթներին:

Мэр Еревана вручил призы паре, победившей в открытом чемпионате Армении по фигурному катанию
Мэр Еревана Тарон Маргарян с супругой и сыновьями принял участие в торжественной церемонии награждения победителей открытого чемпионата Армении по фигурному катанию. В мероприятии принял также участие министр спорта и по делам молодежи РА Габриел Казарян. В открытом чемпионате, проводимом впервые национальной федерацией фигурного катания в столичной школе фигурного катания имени Ирины Родниной при содействии мэрии Еревана, приняли участие 45 армянских фигуристов, прибывших из разных стран мира.
Во время торжественной церемонии мэр Еревана Тарон Маргарян вручил призы паре, победившей в открытом чемпионате Армении по фигурному катанию.
Мэру Еревана и министру спорта и по делам молодежи РА от имени федерации фигурного катания РА были вручены благодарственные грамоты за проявленное постоянное содействие и готовность.
Организаторы чемпионата, придавая особую важность возможностям спортивной школы фигурного катания имени Ирины Родниной, которая построена в соответствии с международными стандартами и обеспечена всеми необходимыми условиями, выразили уверенность в том, что в этой столичной спортивной школе будут организованы международные соревнования.
В завершении торжественной церемонии награждения, мэр Тарон Маргарян вместе с многочисленными зрителями наблюдал за показательными выступлениями участников открытого чемпионата Армении по фигурному катанию и воспитанников спортивной школы.