Երվանդ Մանարյանն ու Միխայիլ Պիոտրովսկին՝ Երևանի պատվավոր քաղաքացիներ
Հերթական նիստում Երևանի քաղաքապետի առաջարկով ավագանին միաձայն քվեարկությամբ հավանություն է տվել ՀՀ ժողովրդական արտիստ Երվանդ Մանարյանին Երևանի պատվավոր քաղաքացու կոչում շնորհելու մասին որոշման նախագծին: Ավագանու հաջորդ որոշմամբ Երևանի պատվավոր քաղաքացու կոչման է արժանացել նաև «Էրմիտաժ» թանգարանի գլխավոր տնօրեն, ակադեմիկոս Միխայիլ Պիոտրովսկին:
Գլխավոր պողոտայի՝ Սարյանի, Բուզանդի, Կարեն Դեմիրճյանի փողոցների և Մաշտոցի պողոտայի միջանկյալ հատվածի զբոսայգին այսուհետ կկրի հայ նշանավոր հասարակական գործիչ, գրող և հրապարակախոս, հայկական հարցի մասին մի շարք գրքերի հեղինակ, Ճապոնիայում Հայաստանի Առաջին Հանրապետության պատվավոր հյուպատոս, բարեգործ Դիանա Աբգարի անունը: Ավագանին հավանություն տվեց որոշման նախագծին:
2019թ. օգոստոսի վերջից Երևանում աղբահանության և սանիտարական, ինչպես նաև ձնամաքրման աշխատանքների ողջ պատասխանատվությունն իր վրա վերցրած «Երևանի աղբահանություն և սանիտարական մաքրում» ՀՈԱԿ-ի տեխնիկայի և աշխատակիցների համալրումը շարունակվում է: Երևանի սանիտարական մաքրման աշխատանքներն առավել պատշաճ իրականացնելու համար նախատեսվել է ձեռք բերել նաև փոշեկուլներ: Հաշվի առնելով, որ այդ գործընթացը ժամանակատար է, ավագանու որոշմամբ 206 հաստիքով ժամանակավորապես ավելացավ քաղաքի մարքությամբ զբաղվող աշխատակիցների թիվը:
Երևանի հեռուստաաշտարակի գեղարվեստական լուսավորության համակարգը կարդիականացվի: Ավագանու որոշմամբ համակարգը փոխանցվեց «Հայաստանի հեռուսատատեսային և ռադիոհաղորդիչ ցանց» ՓԲԸ-ին, որը պատրաստակամություն է հայտնել իրականացնելու լուսավորության համակարգի վերականգման և արդիականացման համապատասխան աշխատանքներ: Ընկերությունն իր վրա է վերցրել նաև հետագա շահագործումը:

Ерванду Манаряну и Михаилу Пиотровскому присвоено звание «Почетный гражданин Еревана»
В ходе очередного заседания Совета старейшин Еревана, по предложению мэра столицы, члены Совета обсудили и единогласно приняли проекты решений о присвоении звания «Почетный гражданин Еревана» народному артисту РА Ерванду Манаряну и директору Государственного Эрмитажа, академику Михаилу Пиотровскому.
Отныне участок парка Главного проспекта (промежуточный участок улиц Сарьяна, Бюзанда, Карена Демирчяна и проспекта Маштоца) будет носить имя известного армянского общественного деятеля, писателя, почетного консула Первой Республики Армения в Японии, мецената Дианы Абгар. Соответствующий проект решения одобрен членами Совета старейшин Еревана.
Продолжается набор персонала и техническое оснащение в муниципальном учреждении «Вывоз мусора и санитарная очистка Еревана», полностью взявшая на себя ответственность за вывоз мусора, санитарную очистку с августа 2019 года. Для должной организации работ по санитарной очистке планируется также приобретение пылесосов. Принимая во внимание, что процесс займет много времени, решением Совета старейшин штат персонала временно увеличен на 206 работников.
Система художественного освещения Ереванской телебашни будет модернизирована. Решением Совета старейшин система перешла к ЗАО «Телевизионная и радиовещательная сеть Армении».