Երևանյան պատվիրակությունը՝ էստոնիայում
Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ, քաղաքապետի պաշտոնակատար Լևոն Հովհաննիսյանի գլխավորած պատվիրակությունը Տարտուի քաղաքապետի հրավերով մարտի 21-25-ը պաշտոնական այցով Էստոնիայի Տարտու քաղաքում էր։
Պատվիրակության կազմում էին Երևանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ, մշակույթի, կրթության և սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հայկ Միրզոյանը, «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Լևոն Զաքարյանը, «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամ Արմեն Ներսիսյանը, «Լույս» խմբակցության քարտուղար Անի Խաչատրյանը:
Տարտուի քաղաքապետ Ուրմաս Կլաասը Երևանի պատվիրակության հետ հանդիպման ընթացքում կարևորել է երկու քաղաքների միջև հաստատվող գործակցությունն ու նշել, որ երկուստեք հարաբերությունները գործնական փուլ տեղափոխելու համար առկա է լայն հնարավորություն:
Լևոն Հովհաննիսյանը, շնորհակալություն հայտնելով հրավերի և ընդունելության համար, ընդգծել է քաղաքային իշխանության պատրաստակամությունը տարբեր ոլորտներում կոնկրետ ծրագրերի իրականացման ուղղությամբ։
Կողմերը զրուցել են նաև առողջապահության, կրթության, մշակույթի, նորարարական տեխնոլոգիաների, տրանսպորտի և էներգաարդյունավետության ոլորտում գործակցության հեռանկարներից։ Ի դեպ, ակադեմիական քաղաք Տարտուն արժանացել է 2024թ. «Եվրոպայի մշակույթի մայրաքաղաք»-ի տիտղոսին։
Երևանյան պատվիրակությունը հանդիպել է Տարտուի քաղաքային խորհրդի փոխնախագահ Ռենո Լայդրին, քննարկել ավագանու գործունեությանն առնչվող մի շարք օրենսդրական հարցեր։ Պատվիրակությունն այցելել է նաև մի շարք կրթական և մշակութային հաստատություններ, հանդիպել Տարտուի տարբեր ոլորտները համակարգող փոխքաղաքապետերի, համալսարանական հիվանդանոցի խորհրդի գործադիր անդամների և Տարտուի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ։
Այցի շրջանակում Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Լևոն Հովհաննիսյանը հանդիպել է նաև Տալլինի քաղաքապետ Միխայիլ Կիլվարտի հետ։ Այս տարի Տալլինը «Եվրոպայի կանաչ մայրաքաղաք» տիտղոսակիրն է։ Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք ծրագրեր։ Երևանյան պատվիրակությունը հանդիպել է նաև Տալլինի հայ համայնքի հետ։

Ереванская делегация в Эстонии
По приглашению мэра города Тарту, с 21-го по 25-е марта делегация во главе с первым заместителем мэра Еревана, исполняющим обязанности мэра Левоном Оганнисяном была в городе Тарту (Эстония).
В состав делегации также входили члены фракции «Мой шаг» Совета старейшин Еревана, руководитель постоянной комиссии по вопросам культуры, образования и социальной сферы Айк Мирзоян, член фракции «Мой шаг» Левон Закарян, член фракции «Процветающая Армения» Армен Нерсисян, секретарь фракции «Луйс» Ани Хачатрян.
Во время встречи с ереванской делегацией мэр Тарту Урмас Клаас подчеркнул  важность устанавливаемого взаимодействия между двумя городами, отметив, что для перехода на практический уровень  двухсторонних связей имеются широкие возможности.
Левон Оганнисян выразил благодарность за приглашение и прием, подчеркнув готовность городских властей осуществлять конкретные программы в различных сферах.
Стороны также обменялись мыслями относительно перспектив сотрудничества в сферах здравоохранения, образования, культуры, инновационных технологий, транспорта и энергоэффективности. Отметим, что Тарту был присвоен титул «Культурной столицы Европы» 2024г.
Ереванская делегация также встретилась с заместителем председателя городского совета Тарту Рено Лайдром, были обсуждены некоторые законодательные вопросы относительно деятельности Совета старейшин. Делегация посетила ряд культурных и образовательных учреждений, встретилась с заместителями мэра, координирующими различные сферы Тарту, с исполнительными членами совета университетской больницы Тарту и представителями армянской общины города.