Երևանյան 65 երթուղիներից 13-ի շարժն արդեն հասանելի է «Յանդեքս» և «Յանդեքս ԳՈ» քարտեզներում
Երևանի բնակիչները «Յանդեքս» և «Յանդեքս ԳՈ» քարտեզների միջոցով իրական ժամանակում արդեն կարող են տեսնել նաև համար 7, 18, 23 և 31 երթուղիների շարժը. ավտոբուսները կահավորվել են անհրաժեշտ սարքավորումներով: Աշխատանքային հերթական խորհրդակցության ժամանակ զեկուցվել է, որ երևանյան 65 երթուղիներից 13-ի տեղաշարժն արդեն հասանելի է առցանց հարթակում: Առաջիկա օրերին բջջային հավելվածներում հասանելի կդառնա ևս ութ՝ 97, 56, 99, 30, 28, 50, 51, 52 երթուղիների վերաբերյալ տեղեկատվությունը:
Երևանում նախատեվում է տեղադրել հասարակական տրանսպորտի նոր «խելացի» կանգառասրահներ: Աշխատանքներն ընթացքի մեջ են. նախագիծը դիտարկվում է կյանքի կոչել կամ համայնք-մասնավոր գործակցությամբ, կամ միայն համայնքային բյուջեի միջոցներով:
Անցած երկու շաբաթվա ընթացքում Երևանում ապամոնտաժվել է ինքնակամ տեղադրված 142 արտաքին գովազդ: Ոլորտը կանոնակարգելու նպատակով, ի դեպ ավագանին սահմանել է նոր չափորոշիչներ:
Համայնքային ջերմոցատնկարանային տնտեսությունը կընդլայնվի, այդ ուղղությամբ քայլեր արդեն ձեռնարկվում են: Տնկարանի՝ նախկինում 5 հա տարածք զբաղեցնող, բաց գրունտն այս տարվա գարնանային աշխատանքների արդյունքում հասցվել է 10 հա-ի: Կանցկացվի կաթիլային ոռոգման համակարգ, կկառուցվի նոր ջերմոց:
Այսօրվանից մայրաքաղաքում կիրականացվեն արժեքավոր ծառատեսակների լրացման աշխատանքներ: Ծրագիրը մեկնարկում է Մաշտոցի պողոտայից: Նոյեմբերի 1-ից էլ կմեկնարկի աշնանային էտը:
Մայրաքաղաքի ծանրաբեռնված երթևեկությունը կանոնակարգելու համար Երևանի քաղաքապետարանը ՃՈ-ի հետ որոշ լուծումներ է նախանշել: Գործընթացը կշարունակվի նաև հաջորդ տարի:
Երևանյան մանկապարտեզների շուրջ 60 %-ում արդեն իսկ գործում է երկարօրյա ծառայություն՝ վճարովի հիմունքներով: Այս հնարավորությունից այսօր արդեն 1000 երեխա է օգտվում: Հաշվի առնելով հատկապես աշխատող ծնողների կողմից բարձրացվող խնդրի կարևորությունը՝ հանձնարարվել է ըստ անհրաժեշտության դիտարկել նաև մյուս մանկապարտեզները:

13 из 65 ереванских маршрутов уже доступны на картах «Яндекс» и «Яндекс Го»
Жители Еревана смогут в режиме реального времени наблюдать на картах «Яндекс» и «Яндекс Го» за передвижением маршрутов №7,18,23 и 31: на автобусах, обслуживающих эти маршруты, установлено соответствующее оборудование. В ходе очередного рабочего совещания было доложено, что движение 13 из 65 городских маршрутов уже доступно для наблюдения онлайн. В ближайшие дни через мобильные приложения станет доступной информация о еще 8 маршрутах: №97,56,99,30,28,50,51,52.
В Ереване планируется установка «умных» остановок общественного транспорта. Работы уже в процессе: проект рассматривается в логике взаимодействия между общиной и частным сектором, либо только за счет общинных средств.
За последние две недели в столице демонтировано 142 незаконных наружных рекламных щита. С целью регулирования сферы Совет старейшин установил новые стандарты.
Городское парниковое хозяйство будет увеличено. Благодаря действиям, предпринятым этой весной, площадь дендрариума на отрытом грунте возросла  с 5 га до почти 10 га. Будет проведена капельная оросительная система, построен новый парник.
С сегодняшнего дня в столице будет начат процесс пополнения числа деревьев ценных пород. Программа начнется с проспекта Маштоца. С 1-го ноября начнется осенняя обрезка деревьев.
С целью регулирования загруженности уличного движения в столице мэрия Еревана совместно с Дорожной полицией разработала несколько решений. Процесс будет продолжен в следующем году.
Около 60% ереванских детских садов уже предоставляют платную услугу продленного дня. Этой возможностью уже пользуется 1000 детей. Учитывая важность проблемы особенно для работающих родителей, поручено при необходимости рассмотреть и другие детские сады.