Երևանցի երիտասարդները մասնակից կդառնան նախաձեռնվող ծրագրերին. կայացել է քաղաքապետին կից երիտասարդության հարցերի խորհրդի առաջին նիստը
Երևանի քաղաքապետին կից ձևավորված երիտասարդության հարցերի խորհուրդը գումարել է առաջին նիստը: Տարբեր մասնագիտություններ ունեցող երիտասարդները կմիավորեն իրենց ուժերն ու մասնակիցը կդառնան Երևանում նախաձեռնվող նախագծերին, երիտասարդական քաղաքականության մշակմանն ու կօգնեն իրենց նոր գաղափարներով:
Ողջունելով խորհրդի անդամներին՝ քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը կարևորել է երիտասարդների ներուժը երկրի ու մայրաքաղաքի զարգացման գործում և նշել, որ պատրաստ է աջակցել ցանկացած հետաքրքիր գաղափարի ու առաջարկի իրագործմանը, որոնք միտված կլինեն Երևանն առավել հարմարավետ դարձնելուն:
Երևանի քաղաքապետը պատասխանել է նաև երիտասարդներին հետաքրքրող հարցերին: Խորհրդի անդամները քննարկել են հետագա անելիքները:

Молодежь Еревана будет принимать участие в различных программах: состоялось первое заседание совета по делам молодежи при мэре
Совет по делам молодежи, сформированный при мэре Еревана, провел первое заседание. Молодые люди разных профессий объединят усилия и станут участниками проектов, инициированных в Ереване, и помогут новыми идеями.
Приветствуя членов совета, мэр Тигран Авинян подчеркнул потенциал молодежи в развитии страны и столицы и отметил, что готов поддержать реализацию любых интересных идей и предложений, направленных на то, чтобы сделать Ереван более комфортным.
Мэр Еревана также ответил на интересующие молодежь вопросы, а члены совета обсудили дальнейшие действия.