Երևանում կտեղադրվի 930 նոր թափոնաման
930 նոր բեռնարկղ՝ չորս տեսակի թափոնների համար: «Երևան, Վարշավա, Տիրանա մայրաքաղաքների համագործակցությունը վտանգավոր թափոնների կառավարման ընդհանուր մարտահրավերների շուրջ» ծրագիրն ամփոփվում է:
Եվրոպական միության համաֆինանսավորմամբ և Երևանի քաղաքապետարանի կողմից իրականացվող ծրագրի շրջանակում մայրաքաղաքին տրամադրվել է նաև երկու բազմաֆունկցիոնալ աղբատար մեքենա, որոնցով տեղափոխվելու են ապակե տարաները:
Նոր թափոնամանները բավարար կլինեն ապակին, պլաստիկը, թուղթն ու այլումինը տեսակավորելու համար: Թափոնների կառավարման մշակույթը մայրաքաղաքում վերջին չորս տարիներին է ձևավորվել:
Տարրական և միջնակարգ դպրոցներում էկո-ակումբներ են հիմնվել, որոնք տարբեր մրցույթներով ցույց են տալիս, թե ինչպես պետք է պահպանել շրջակա միջավայրն ու ինչպես իրենք են ասում՝ փրկել մոլորակը աղբից:

930 новых мусорных контейнеров будет установлено в Ереване
930 новых контейнеров для сортировки четырех видов отходов. Проект «Сотрудничество столиц в управлении опасными отходами – Ереван, Варшава, Тирана» подводит итоги.
В рамках проекта, софинансируемого Европейским союзом и реализуемого мэрией Еревана, столица получила два многофункциональных грузовика, которые будут перевозить стеклянные отходы.
Новые контейнеры будут использоваться для сортировки отходов из стекла, пластика, бумаги и алюминия. Культура сортировки мусора сформировалась в столице в последние четыре года.
В начальных и средних школах основываются эко-клубы, которые, участвуя в разных конкурсах, показывают, что следует делать для сохранения окружающей среды и, как говорят сами школьники, спасения планеты о мусора.