Երևանում է Թբիլիսիի քաղաքային խորհրդի նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը
Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ  Արմեն Փամբուխչյանը և քաղաքապետի տեղակալ Լևոն Հովհաննիսյանն ընդունել են Թբիլիսիի քաղաքային խորհրդի նախագահ Գիորգի Տկեմալաձեի գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ՀՀ-ում Վրաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Գիորգի Շարվաշիձեն:
Վրաստանի պատվիրակությունն այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր: Պատվիրակության անդամները ծաղկեպսակ և ծաղիկներ են դրել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ:
Ողջունելով հյուրերին՝ Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալը կարևորել է հայ-վրացական բարեկամական կապերն ու գործընկերային հարաբերությունները և վստահեցրել, որ պատվիրակության այցը կխթանի երկու մայրաքաղաքների օրենսդիր մարմինների միջև կապերի ընդլայնմանն ու փորձի փոխանակմանը։
Կողմերն ընդգծել են, որ այցի շրջանակում հանդիպումներն ու քննարկումները կլինեն արդյունավետ, գործակցության նոր հնարավորություններ կընձեռեն, ինչպես նաև կամրապնդվի ավագանիների համագործակցությունը:

Делегация во главе с председателем Тбилисского городского совета находится в Ереване
Первый заместитель мэра Еревана Армен Памбухчян и заместитель мэра Левон Оганнисян приняли делегацию, возглавляемую председателем городского совета Тбилиси Георгием Ткемаладзе. Во встрече также принял участие чрезвычайный и полномочный посол Грузии в Армении Георгий Шарвашидзе.
Грузинская делегация посетила мемориальный комплекс Цицернакаберд. Члены делегации возложили венок и цветы к Вечному огню, увековечивающему память жертв Геноцида армян.
Приветствуя гостей, первый заместитель мэра Еревана подчеркнул армяно-грузинские дружественные и партнерские отношения и заверил, что визит делегации будет способствовать развитию связей и обмену опытом между законодательными органами двух столиц.
Стороны подчеркнули, что встречи и обсуждения, проводимые в рамках визита, будут эффективными, откроют новые возможности для сотрудничества и углубления взаимолдействия между советами старейшин.