Երևանում բացվեց հերթական հանրային, ներառական խաղահրապարակը
Երևանի Կենտրոն վարչական շրջանի և «Կերոն» զարգացման հիմնադրամի միջև ստորագրված հուշագրի համաձայն՝ Երևանում նախատեսված էր ստեղծել երեք նոր հանրային խաղահրապարակ:
Շահագործման հանձնվոց ծրագրի երկրորդ ներառական և անվճար խաղահրապարակը: Նախագիծն իրականացվել է Երևանի Կենտրոն վարչական շրջանի, «Կերոն» զարգացման հիմնադրամի և «Արմբրոկ» ներդրումային ընկերության համագործակցությամբ:
«Վիշապագորգ» անունը կրող 800 քմ զբաղեցնող խաղահրապարակը, որը նախատեսված է մինչև 7 տարեկան երեխաների համար, գտնվում է Հանրապետության հրապարակին կից Խաչքարերի պուրակում: Այն նախագծված է հայկական ավանդական գորգի զարդանախշերով:

В Ереване открылась очередная общественная инклюзивная детская площадка
Согласно меморандуму о сотрудничестве, подписанному между административным районом Кентрон города Еревана и фондом развития «Керон», в столице предусмотрено создание трёх новых общественных детских площадок.
В рамках программы была открыта вторая бесплатная инклюзивная игровая площадка. Проект реализован при сотрудничестве административного района Кентрон, фонда развития «Керон» и инвестиционной компании «Армброк».
Детская площадка, получившая название «Вишапагорг», занимает площадь 800 квадратных метров и предназначена для детей в возрасте до семи лет. Она расположена в парке Хачкаров вблизи Площади Республики. Дизайн площадки выполнен с использованием традиционных армянских ковровых орнаментов.