Երևանում բացվել է Ալբերտ Ազարյանի կիսանդրին
Ալբերտ Ազարյանի անվան մարմնամարզության օլիմպիական հերթափոխի մանկապատանեկան մարզադպրոցի բակում բացվել է օլիմպիական խաղերի եռակի չեմպիոն, հռչակավոր մարմնամարզիկի կիսանդրին: Նախագիծն իրականացվել է Երևանի քաղաքապետարանի և Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահի աջակցությամբ: Ազարյանի արձանի հեղինակը քանդակագործ Գերասիմ Շահվերդյանն է:
Հանդիսավոր բացմանը ներկա էին Ալբերտ Ազարյանը, ԿԳՄՍ նախարար Վահրամ Դումանյանը, Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Գևորգ Սիմոնյանը, Ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը, ԱԺ պատգամավորներ, քաղաքապետարանի ներկայացուցիչներ, մարզաշխարհի ներկայացուցիչներ ու դպրոցի սաներ:
«Կարծում եմ՝ սա նվազագույն շնորհակալությունն է հայկական սպորտի զարգացման գործում Ազարյանի ներդրած ավանդի ու հսկայական նվիրումի համար: Սա իրապես սպասված նախագիծ էր»,- նշել է մարմնամարզության Հայաստանի ֆեդերացիայի նախագահ Գագիկ Վանոյանը:

В Ереване открыт бюст Альберта Азаряна
Бюст трехкратного олимпийского чемпиона, знаменитого гимнаста Альберта Азаряна открылся во дворе Детско-юношеской школы гимнастики олимпийского резерва, носящей его имя. Автором скульптуры является скульптор Герасим Шахвердян.
На торжественной церемонии открытия присутствовали Альберт Азарян, министр ОНКС Ваграм Думанян, заместитель мэра Еревана Геворг Симонян, президент Национальной олимпийской федерации Гагик Царукян, депутаты Национального собрания, представители мэрии и другие.
Президент Федерации гимнастики Армении Гагик Ваноян подчеркнул, что установка бюста является наименьшим выражением признательности за неоценимый вклад Азаряна в развитие армянского спорта и бесконечную преданность делу.