Երևանն  ու Նիսը շարունակում են համագործակցությունը քաղաքային տնտեսության տարբեր ոլորտներում
Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Սարգիս Մադաթյանը հանդիպել է Նիսի քաղաքապետի ներկայացուցիչ, խորհրդական Պիեր Ֆիորիի գլխավորած պատվիրակության անդամների հետ:
Հանդիպման առանցքում եղել են երկու քաղաքների միջև համագործակցության ուղղությունները, արդեն կյանքի կոչված և նախանշվող ծրագրերը: Հատուկ անդրադարձ է եղել առողջապահական բաղադրիչին, մասնավորապես 2023 թ. սեպտեմբերին Երևանի և Նիսի միջև ստորագրվել է  համագործակցության համաձայնագիր, ըստ որի՝  Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայությամբ գործող բուժհաստատությունների երկու բժիշկ ս.թ. ապրիլի 2-ից հունիսի 28-ը Նիսի Լենվալ հիվանդանոցում մասնագիտական վերապատրաստում են անցնելու:
Սարգիս Մադաթյանն ու Պիեր Ֆիորին մեծապես կարևորել են երկու քաղաքների միջև փոխանակման ծրագրերն ու սերտ համագործակցությունը, նշել, որ այն կրելու է շարունակական բնույթ:  Հանդիպման ընթացքում պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել ընդլայնելու  համագործակցության ուղղությունները՝ դրանցում ներառելով նաև բնապահպանության և  տրանսպորտի ոլորտները:

Ереван и Ницца продолжают сотрудничество в разных сферах городской экономики
Заместитель мэра Еревана Саргис Мадатян встретился с членами делегации, возглавляемой представителем и советником мэра Ниццы Пьероом Фиори. Вопросы, связанные с сотрудничеством между Ереваном и Наццей, уже реализованные и намечаемые программы, были обсуждены в ходе встречи. Стороны также коснулись сотрудничества в сфере здравоохранения, в частности, соглашения о сотрудничестве, подписанного в сентябре 2023г., согласно которому два врача из муниципальных медучреждений будут проходить курсы повышения квалификации в клинике Ленваль в Ницце со 2-го апреля по 28-е июня.
Саргис Мадатян и Пьер Фиори подчеркнули важность программ по обмену и тесного сотрудничества между двумя городами, отметив, что сотрудничество будет носить продолжительный характер. В ходе встречи была достигнута договоренность расширять сотрудничество, охватывая также сферы защиты природы и транспорта.