Երևանն ու Աստանան մտադիր են զարգացնել գործընկերային կապերը
Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ, քաղաքապետի պաշտոնակատար Լևոն Հովհաննիսյանը հանդիպել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Բոլատ Իմանբաևի հետ: Ողջունելով հյուրին` Լևոն Հովհաննիսյանը բարձր է գնահատել Երևանի քաղաքապետարանի և դեսպանատան միջև ձևավորված գործակցությունը՝ նշելով, որ երկու մայրաքաղաքների միջև երկուստեք հարաբերությունները գործնական փուլ տեղափոխելու համար կա լայն դաշտ:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության ու գործակցության պատրաստակամության համար՝ Հայաստանի Հանրապետությունում Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Բոլատ Իմանբաևն իր հերթին նշել է, որ իր լիազորությունների շրջանակում կանի հնարավորը՝ մայրաքաղաքների միջև հարաբերությունների հաստատման ու գործնական ծրագրերի իրականացման համար:
Կողմերն անդրադարձել են Երևանի և Աստանայի միջև նախանշվող համաձայնագրի ստորագրմանը՝ ընդգծելով, որ այն հնարավորություն կտա առարկայական գործակցություն ծավալել հստակ ուղղություններով:

Ереван и Астана намерены расширить партнерство
Первый заместитель мэра, и.о.мэра Еревана Левон Оганнисян принял чрезвычайного и полномочного посла Казахстана в Армении г-на Болата Иманбаева. Приветствуя гостя, Левон Оганнисян высоко оценил сотрудничество, сформированное между мэрией и посольством, и подчеркнул, что для имеется широкое поле возможностейдля перехода двухсторонних связей на более практический уровень.
Поблагодарив за гостеприимство и готовность к сотрудничеству, посол Казахстана в Армении подчеркнул, что готов содействовать в рамках своих полномочий развитию и расширению сотрудничества между двумя столицами.
Стороны также коснулись соглашения, которое планируется подписать между Ереваном и Астаной, в рамках которого станет возможным развивать сотрудничество в различных направлениях.