Երևանի պատվավոր քաղաքացու կոչումներ՝ Ռոբերտ Էլիբեկյանին, Արտյուշա Կարապետյանին և Նորայր Մեհրաբյանին
Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը քաղաքապետարանում հյուրընկալել է ՀՀ ժողովրդական արտիստ, պարուսույց Արտյուշա Կարապետյանին, ՀՀ ժողովրդական արտիստ, պարուսույց Նորայր Մեհրաբյանին և ՀՀ ժողովրդական նկարիչ, գեղանկարիչ Ռոբերտ Էլիբեկյանի որդուն՝ Արեգ Էլիբեկյանին ու նրանց հանձնել Երևանի պատվավոր քաղաքացու հավաստագրերն ու հուշամեդալները:
Կարևորելով վաստակաշատ գործիչների ներդրած նշանակալի ավանդը Երևանում արվեստի զարգացման գործում՝ քաղաքապետ Մարությանը քաջառողջություն ու անսպառ եռանդ է մաղթել նրանց:
«Տասնամյակներ շարունակ, չխնայելով ուժ, եռանդ ու ժամանակ, դուք կրթել ու կրթում եք սերունդներ, և այս կոչման մեջ կա երևանցիների շնորհակալությունը ձեր այդ նվիրական աշխատանքի համար: Պետությունը կանգուն է իր մշակույթով, և դուք ստանձնել եք հայկական մշակույթի պահպանման ու տարածման կարևոր առաքելությունը»,- նշել է քաղաքապետը:
Շնորհակալություն հայտնելով գնահատանքի ու պատասխանատու կոչման համար՝ Երևանի պատվավոր քաղաքացիները խաղաղություն են մաղթել մեր երկրին, և նշել, որ անհամբերությամբ են սպասում Էրեբունի-Երևան տոնակատարության վերականգմանը, որը ոչ միայն սիրված ու սպասված է, այլև վերածվել է համաժողովրդական տոնի:

Роберт Элибекян, Артюша Карапетян и Норайр Меграбян награждены титулом «Почетный гражданин Еревана»
Мэр Еревана Айк Марутян принял Народного артиста РА, учителя танцев Артюшу Карапетяна, Народного артиста РА, учителя танцев Норайра Меграбяна и сына Народного художника РА Роберта Элибекяна, Арега Элибекяна и вручил им сертификаты титула «Почетный гражданин Еревана» и памятные медали.
Подчеркнув важность вклада заслуженных деятелей в развитие искусства в Ереване, мэр Марутян пожелал им крепкого здоровья и неиссякаемого энтузиазма.
«Многие годы вы вкладываете усилия и энергию в дело воспитания поколений, и благодарность ереванцев в какой-то мэре выражена в этом титуле. Любое государство сильно своей культурой, и вы взяли на себя миссию по сохранению и распространению армянской культуры»,-подчеркнул мэр.
Выразив благодарность за оценку и ответственный титул, гости пожелали мира стране и подчеркнули, что с нетерпением ждут возобновления празднования «Эребуни-Еревана», поскульку этот праздник является одним из самых любимых и ожидаемых в городе.