Երևանի պատվավոր քաղաքացու կոչում՝ Երվանդ Երզնկյանին, Ռաիսա Մկրտչյանին, Ռուբեն Մաթևոսյանին և Արթուր Աբրահամին
«Էրեբունի-Երևան 2797» տոնակատարության շրջանակում քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, հիմք ընդունելով Երևան քաղաքի ավագանու հոկտեմբերի 8-ի որոշումը, հանդիսավոր պայմաններում Երևանի պատվավոր քաղաքացու կոչում է շնորհել կոմպոզիտոր, դիրիժոր, ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ, ՀՀ ժողովրդական արտիստ, Հայաստանի հանրային ռադիոյի սիմֆոնիկ նվագախմբի գլխավոր դիրիժոր և գեղարվեստական ղեկավար Երվանդ Երզնկյանին, պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտիկ, աշխարհի բազմակի չեմպիոն Արթուր Աբրահամին, երգչուհի, ՀՀ ժողովրդական արտիստ Ռաիսա Մկրտչյանին և երգիչ, ՀԽՍՀ ժողովրդական արտիստ Ռուբեն Մաթևոսյանին:
Շնորհավորելով և հանձնելով հավաստագրերը` քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը շնորհակալություն է հայտնել նրանց՝ սրտացավ աշխատանքի ու նվիրումի համար, ընդգծելով, որ նաև նրանց շնորհիվ է, որ Երևանն այսօր ավելի ճանաչելի է աշխարհում: Քաղաքապետը նաև վստահություն է հայտնել, որ Երևանի պատվավոր քաղաքացու պատվաբեր կոչումը լրացուցիչ խթան կդառնա կրկնակի նվիրումով և սրտացավությամբ հանուն Երևանի ու երևանցու բարօրության գործելու և արարելու համար:

Ерванду Ерзнкяну, Раисе Мкртчян, Рубену Матевосяну и Артуру Абрахаму были присвоены звания «Почётный гражданин Еревана»
В рамках празднества «Эребуни-Ереван 2797», принимая за основу решение Совета старейшин Еревана от 8-ого октября 2015г., мэр Еревана Тарон Маргарян присвоил звание «Почётный гражданин Еревана» композитору, дирижеру, заслуженному деятелю искусств РА, народному артисту РА, главному дирижеру и художественному руководителю эстрадно-симфонического оркестра Гостелерадио Армении Ерванду Ерзнкяну, профессиональному боксеру, многократному чемпиону мира Артуру Абрахаму, певице, народной артистке РА Раисе Мкртчян, певцу, народному артисту Армянской ССР Рубену Матевосяну.
Поздравив и вручив сертификаты, мэр Тарон Маргарян выразил им благодарность за усердный труд и преданность, подчеркнув, что благодаря им Ереван сегодня становится все более узнаваемым во всем мире.
Мэр выразил также уверенность, что звание почётного гражданина Еревана станет дополнительным стимулом, чтобы они с одинаковой преданностью и любовью продолжили свою деятельность во благо Еревана и ереванцев.