Երևանի պատմության թանգարանի բացառիկ ցուցանմուշների ցուցահանդեսը Չինաստանի Նինբո քաղաքում
Չինաստանի Նինբո քաղաքում բացվել է «Նոյի երկիր» խորագրով ցուցահանդեսը: Նախագիծն իրականացվել է Երևան քաղաքի պատմության թանգարանի, «Հայ-չինական գործընկերության կենտրոն» ՀԿ-ի և Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության Նինբո քաղաքի միջև կնքված համագործակցության պայմանագրի շրջանակում:
Ներկայացվել է թանգարանի հավաքածուից 94 բացառիկ ցուցանմուշ՝ ավանդական տարազ, գորգ, արծաթյա զարդեր, ասեղնագործություն, սպասք, որոնք թվագրվում են 18-20-րդ դդ.:
Ցուցահանդեսի բացմանը ներկա էին Նինբոյի քաղաքապետարանի պաշտոնյաները, Նինբոյի թանգարանի տնօրեն Ճան Լիան, Չինաստանում ՀՀ դեսպանատան ներկայացուցիչ Կորյուն Ղազարյանը, Երևանի պատմության թանգարանի աշխատակիցներ, «Հայ-չինական գործընկերության կենտրոն» ՀԿ-ի նախագահ Արմեն Մխիթարյանը:
Ցուցահանդեսը կգործի մինչև մայիսի 5-ը՝ հայ-չինական մշակութային համագործակցության շղթայում դառնալով կարևոր օրինակ:

Выставка уникальных экспонатов из коллекции Музея истории Еревана в китайском городе Нинбо
В китайском городе Нинбо открылась выставка под названием «Земля Ноя». Проект осуществлен в рамках договора о сотрудничестве, подписанного между Музеем истории Еревана, ОО «Центр армянско-китайского партнерства» и городом Нинбо КНР. На выставке представлены 94 исключительных экспоната: традитионные национальные костюмы,ковры, украшения из серебра, вышивка, посуда, датирующиеся 18-19вв.
На открытии выставки присутствовали официальные лица мэрии Нинбо, директор музея Нинбо Чжан Лиа, представитель посольства РА в Китае Корюн Казарян, сотрудники музея истории Еревана, председатель ОО «Центр армянско-китайского партнерства» Армен Мхитарян.
Выставка открыта до 5-го мая, став важным примером армянско-китайского сотрудничества в сфере культуры.