Երևանի մանկապատանեկան ստեղծագործության քաղաքային կենտրոնը 100 տարեկան է. փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը ներկա է եղել հոբելյանական միջոցառմանը
Երևանի առաջին մանկապատանեկան կենտրոնը նշում է հիմնադրման 100-ամյակը: Պիոներիայի նախկին պալատն առ այսօր արտադպրոցական կրթության ու գեղագիտական դաստիարակության հնարավորություն է տալիս հազարավոր երեխաների: Կրթական հաստատության հոբելյանական միջոցառմանը մասնակցել է Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը:
«Կախարդական հայելի» կարճամետրաժ գեղարվեստավավերագրական ֆիլմի ցուցադրությամբ կենտրոնը ներկայացրել է այն մարդկանց, ովքեր կրթել ու կրթվել են Առաջին մանկապատանեկանում՝ դառնալով մեծ ընտանիքի մի մասնիկը:
Հյուրերը հնարավորություն են ունեցել մասնակցելու նաև «Հնի և նորի խաչմերուկում» ֆոտոնախագծի ցուցահանդեսին։ «Կողք կողքի» ներառական նախագծի շնորհանդեսով էլ Առաջին մանկապատանեկանը, կառուցվածքային նոր մեթոդաբանությամբ, սկիզբ է դրել մի ծրագրի, որի շնորհիվ զարգացման առանձնահատկություն ունեցող երեխաները, հատուկ մշակված խմբային եղանակով, կներառվեն կենտրոնում գործող այն խմբերում, որոնց ղեկավարները հաջողությամբ կավարտեն վերապատրաստման մոդուլային ծրագիրը:

Ереванский детско-юношеский творческий центр отмечает 100-летний юбилей: вице-мэр Тигран Авинян побывал на мероприятии
04.04.2023
Первый детско-юношеский центр Еревана отмечает 100-летний юбилей. Бывшая пионерская палата по сей день обеспечивает внешкольное образование и эстетическое воспитание тысяч детей. Заместитель мэра Еревана Тигран Авинян принял участие в юбилейном мероприятии.
В короткометражном художественно-документальном фильме «Волшебное зеркало» центр представил всех тех, кто воспитывал и воспитывался в первом детско-юношеском центре, став частью больвой семьи.
Гости имели возможность присутствовать на фотовыставке «На перекрестке старого и нового». Презентацией нового инклюзивного проекта «Плечом к плечу» центр дал старт новой программе, благодаря которой дети с особенностями развития будут включены в те группы, действующие в центре, руководители которых с успехом окончат модульную программу по усовершенствованию.