Երևանի քաղաքապետի ոսկե մեդալներ և պատվավոր կոչումներ՝ մայրաքաղաքին մատուցած ծառայությունների և նշանակալի ավանդի համար
Երևանի 2796-ամյակի կապակցությամբ Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը տարբեր ոլորտներում բազմամյա գործունեության և վաստակի համար մի շարք անձանց պարգևատրել է հուշամեդալներով և շնորհել կոչումներ:
Շնորհավորելով մայրաքաղաքի ծննդյան օրվա առթիվ՝ Տարոն Մարգարյանը շնորհակալություն է հայտնել նվիրված աշխատանքի ու ներդրման համար, որն ուղղված է ի բարօրություն Երևանի և երևանցու:
«Վստահ եմ, որ մեր սիրելի քաղաքի ծննդյան օրը կրկնակի տոն է բոլոր նրանց համար, ովքեր իրենց ամենօրյա նվիրված աշխատանքով արել ու անում են հնարավորը, որ Երևանն ավելի գեղեցիկ, ավելի հարմարավետ ու ավելի լավը դառնա: Եվ որ ոչ պակաս կարևոր է՝ բոլոր այդ մարդիկ իրենց աշխատանքն արել ու անում են ոչ թե ի շահ իրենց, այլ ի շահ սիրելի քաղաքի բարօրության: Նրանք, իրականում, Երևանին մշտապես վերաբերվել են որպես տան ու իրենց սրտացավությամբ փորձել են է՛լ ավելի ամրապնդել հարազատ օջախի հիմքը: Եվ տոնական այս օրը ուզում եմ հատուկ շնորհակալություն հայտնել բոլոր այդ մարդկանց՝ իրենց նվիրումի ու անշահախնդիր աշխատանքի համար: Վստա՛հ եղեք, որ նման նվիրումը երբեք չի վրիպում մեր ուշադրությունից»,- ընդգծել է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը:
Երևանի 2796-ամյակի կապակցությամբ Երևան քաղաքին մատուցած բացառիկ ծառայությունների և մայրաքաղաքի բարօրությանն ուղղված երկարամյա ու արդյունավետ գործունեության համար Երևանի քաղաքապետի ոսկե մեդալով են պարգևատրվել Ռալֆ Յիրիկյանը, Եվգենի Բիբինը, Լուսիկ Ագուլեցին, Հակոբ Աբրահամյանը, Արմեն Ալավերդյանը, Գառնիկ Մովսիսյանը, Գոռ Գրիգորյանը, Հասան Թամոյանը, Ռուզան Ասատրյանը, Ռոբերտ Կարայանը, Հարություն Թոփիկյանը, ինչպես նաև Ղուկաս Ուլիխանյանը, Արթուր Մկրտչյանը, Արմեն Գևորգյանը, Գառնիկ Հովսեփյանը, Աշոտ Ղարիբյանն ու Մերուժան Ասատրյանը:
Երևանի քաղաքապետի ոսկե մեդալով պարգևատրվել են նաև Ռոման Գաբրիելյանը, Արկադի Հարությունյանը, Գևորգ Շամիլյանը, Էրիկ Ամիրխանյանը և Հայկ Իսպիրյանը՝ հայրենիքի սահմանների պաշտպանության գործում ցուցաբերած խիզախության, արիության և նվիրումի համար:
Առողջապահության ոլորտում ձեռք բերած ակնառու հաջողությունների ու բացառիկ ավանդի համար համալսարանական թիվ 1 հիվանդանոցի պլաստիկ վիրաբուժության և միկրովիրաբուժության կլինիկայի ղեկավար, Մ. Հերացու անվան Երևանի պետական բժշկական համալսարանի պլաստիկ վիրաբուժության ամբիոնի վարիչ, բժշկական գիտությունների թեկնածու, դոցենտ Արտավազդ Սահակյանին շնորհվել է Երևան քաղաքի պատվավոր բժիշկ կոչումը:
Երևան քաղաքի մշակութային կյանքում ունեցած նշանակալի ավանդի և մասնագիտական երկարամյա գործունեության համար դիրիժոր, ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Ռուբեն Ասատրյանն էլ արժանացել է Երևան քաղաքի մշակույթի պատվավոր գործչի կոչմանը:
Սպորտի բնագավառում ունեցած մեծ վաստակի և մասնագիտական երկարամյա գործունեության համար Երևան քաղաքի սպորտի պատվավոր գործիչ կոչումը շնորհվել է ՀՀ ֆիզկուլտուրայի և սպորտի վաստակավոր գործիչ Ռազմիկ Ստեփանյանին:
ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարի խորհրդական Նարինե Բալայանին սոցիալական ապահովության ոլորտում տարվող աշխատանքներում ձեռք բերած ակնառու հաջողությունների և երկարամյա ու անբասիր պետական-հասարակական գործունեության համար շնորհվել է Երևան քաղաքի պատվավոր սոցիալական ծառայող կոչումը:
Ճարտարապետության և քաղաքաշինության բնագավառում ունեցած մեծ ավանդի և նշանակալի գործունեության համար Երևան քաղաքի պատվավոր շինարար կոչումն էլ շնորհվել է Վլադիմիր Մարգարյանին:
Երևան քաղաքի 2796-րդ տարեդարձի առթիվ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի կողմից Երևան քաղաքում արդյունավետ գործունեություն ծավալելու համար «Երևան» ոսկե հուշամեդալով են պարգևատրվել Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի և ՀԲԸՄ Նորքի հայորդաց տան, «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի և ՀՕՖ հայաստանյան մասնաճյուղի աշխատակազմերը:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորելով բոլոր պարգևատրվածներին` քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը նորանոր հաջողություններ է մաղթել գործունեության մեջ և համոզմունք է հայտնել, որ Երևանի զարգացումն անմիջականորեն շաղկապված է յուրաքանչյուրի սրտացավ ու նվիրված աշխատանքի հետ:
Վերջիններս շնորհակալություն են հայտնել քաղաքապետին մշտական ուշադրության և գնահատանքի համար՝ ընդգծելով, որ ստացած պարգևը պարտավորեցնում է անելու ավելին սիրելի մեծ տան` քաղաքամայր Երևանի համար:

Золотые медали мэра Еревана и почётные звания – за заслуги перед столицей и значимый вклад
По случаю 2796-летия Еревана мэр Тарон Маргарян за многолетнюю и активную деятельность в разных сферах наградил ряд лиц золотой медалью и присвоил звания. Тарон Маргарян, поздравив по случаю дня столицы, выразил благодарность за преданную работу и вклад во благо Еревана и ереванцев.
« Я уверен, что День нашего любимого города является двойным праздником для всех тех, кто своей ежедневной добросовестной работой делает, и в дальнейшем будет делать все возможное, чтобы Ереван стал более красивым и удобным. И что немаловажно, что все эти люди делали и делают свою работу исключительно во благо любимого города. Они, действительно, всегда относились к Еревану как к с своему дому и своей отзывчивостью пытались укрепить фундамент своего родного очага.
В этот праздничный день хочу выразить особую благодарность всем этим людям за самоотдачу и бескорыстную работу. Будьте уверены, что такая преданность и работа никогда не проходит мимо нашего внимания'',- подчеркнул мэр Тарон Маргарян.
По случаю 2796-летия столицы, за многолетний вклад и результативную деятельность в области культуры, золотой медалью мэра Еревана были награждены Ральф Йирикян, Евгений Бибин, Лусик Агулеци, Акоп Абраамян, Армен Алавердян, Гарник Мовсисян, Гор Григорян, Асан Тамоян, Рузанна Асатрян, Роберт Караян, Арутюн Топикян, а также Гукас Улиханян, Артур Мкртчян, Армен Геворгян, Гарник Овсепян, Ашот Гарибян и Меружан Асатрян.
Золотой медалью мэра Еревана были также награждены Роман Габриелян, Аркадий Арутюнян, Геворг Шамилян, Эрик Амирханян и Айк Испирян за мужество, отвагу и самоотверженность проявленные при защите границ Отечества.
За вклад и достижения в сфере здравоохранения заведующему Клиникой пластической реконструктивной хирургии и микрохирургии университетской клинической больницы №1, заведующему кафедрой пластической хирургии Ереванского государственного медицинского университета им. Мхитара Гераци, кандидату медицинских наук доценту Артавазду Саакяну было присвоено звание почётного доктора Еревана.
За значимый вклад и многолетнюю профессиональную деятельность в области культуры дирижёр, заслуженный артист РА Рубен Асатрян удостоился звания заслуженного деятеля культуры Еревана.
За значимый вклад и многолетнюю профессиональную деятельность в области спорта, звание почётного деятеля спорта было присвоено заслуженному деятелю физической культуры и спорта РА Размику Степаняну.
За значимые успехи и многолетнюю и преданную государственную и общественную деятельность звание почётного социального служащего было присвоено советнику министра труда и социальных вопросов РА Нарине Балаян.
За значимый вклад в деятельность в сфере архитектуры и градостроительства, звание почётного строителя Еревана было присвоено Владимиру Маргаряну.
По случаю 2796-летия Еревана мэр Тарон Маргарян за продуктивную деятельность в Ереване, золотой медалью «Ереван» были награждены аппараты Первопрестольного Святого Эчмиадзина и Айордац Тун АОБС Норка, центра креативных технологий «Тумо» и армянского филиала Армянского фонда помощи.
Ещё раз поздравив всех награждённых, мэр Еревана Тарон Маргарян пожелал новых успехов в деятельности и выразил уверенность, что развитие Еревана напрямую связано с заботливой и преданной работой каждого из нас.
Награждённые выразили мэру Тарону Маргаряну благодарность за оценку и внимание, подчеркнув, что эта награда обязывает их делать большее для любимого города.