Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Արմեն Փամբուխչյանը հանդիպել է ՀՀ-ում ՄԱԶԾ մշտական ներկայացուցչի տեղակալ Կոնստանտին Սոկուլսկիի հետ
Երևանի քաղաքապետարանը ՄԱԿ-ի զարգացման ծրագրի հետ մի շարք նախագծեր է իրականացնում, որոնք ընդգրկում են քաղաքային տնտեսության տարբեր ուղղություններ: Նախանշվող ծրագրերին առնչվող հարցեր են քննարկվել Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Արմեն Փամբուխչյանի և ՀՀ-ում ՄԱԶԾ մշտական ներկայացուցչի տեղակալ Կոնստանտին Սոկուլսկիի հանդիպման ժամանակ:
Երկու կառույցներն իրականացվող նախագծերի շրջանակում քայլեր են ձեռնարկում Էներգետիկ կառավարման համակարգի ներդրման, բազմաբնակարան շենքերում ջերմամեկուսացման, ֆոտովոլտային համակարգերի տեղադրման ու հասարակական շենքերի էներգաարդյունավետ վերակառուցման ոլորտներում:
Կարևորելով էներգաարդյունավետությանը միտված համատեղ նախագծերը՝ Արմեն Փամբուխչյանը նշել է, որ դրանք ոչ միայն ապահովում են հարմարավետ միջավայր, այլև համայնքին հնարավորություն են տալիս զգալի տնտեսումներ անել:
Շնորհակալություն հայտնելով հաջողված գործակցության համար՝ Կոնստանտին Սոկուլսկին իր հերթին նշել է, որ ձևավորված վստահելի գործընկերային հարաբերությունները լավ հիմք են նոր ծրագրեր նախաձեռնելու համար:

Первый заместитель мэра Еревана Армен Памбухчян встретился с заместителем постоянного представителя ПРООН в Армении Константином Сокульским
Мэрия Еревана реализует ряд проектов совместно с Программой развития ООН (ПРООН), охватывающих различные направления городской экономики. Вопросы, касающиеся предстоящих программ, были обсуждены во время встречи первого заместителя мэра Еревана Армена Памбухчяна и заместителя постоянного представителя ПРООН в Армении Константина Сокульского.
В рамках реализуемых проектов обе структуры предпринимают шаги по внедрению системы энергетического управления, теплоизоляции многоквартирных зданий, установке фотовольтаических систем и энергоэффективной реконструкции общественных зданий.
Подчеркивая значимость совместных проектов в области энергоэффективности, Армен Памбухчян отметил, что они не только обеспечивают комфортную среду, но и позволяют общине достичь значительной экономии.
Выражая благодарность за успешное сотрудничество, Константин Сокульский в свою очередь отметил, что сложившиеся надежные партнерские отношения являются хорошей основой для запуска новых программ.
Стороны также обменялись мнениями о будущих проектах и наметили последовательность необходимых шагов.