Երևանի քաղաքապետը հյուրընկալել է Սան Լուիս Պոտոսիի նահանգապետի գլխավորած պատվիրակությանը
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է Մեքսիկայի Սան Լուիս Պոտոսիի նահանգապետ Ռիկարդո Գալյարդո Կարդոնայի գլխավորած պատվիրակությանը:
Սան Լուիս Պոտոսին տնտեսապես զարգացած և Մեքսիկայի երեք կարևոր նահանգներից մեկն է:
Ողջունելով հյուրերին՝ քաղաքապետը հյուրերին է ներկայացրել Երևանի զարգացման հեռանկարները, քաղաքային տնտեսության տարբեր ենթակառուցվածքներում կատարվող բարեփոխումներն ու կառավարման համակարգի բարելավմանը միտված քայլերը:
Տիգրան Ավինյանը նշել է, որ բարեփոխումների հիմքում մեկ նպատակ է՝ Երևանը դարձնել «խելացի քաղաք»` թվայնացված ու արդիականացված:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ Մեքսիկայի Սան Լուիս Պոտոսիի նահանգապետ Ռիկարդո Գալյարդո Կարդոնան իր հերթին նշել է, որ առկա է մեծ հնարավորություն՝ արդյունավետ գործակցություն ծավալելու և համատեղ ծրագրեր իրականացնելու համար:
Հանդիպմանը կողմերն անդրադարձել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այն ոլորտներին, որոնք կարող են հիմք դառնալ գործակցություն հաստատելու համար:

Мэр Еревана принял делегацию во главе с губернатором штата Сан-Луис-Потоси
Мэр Еревана Тигран Авинян принял делегацию, возглавленную губернатором мексиканского штата Сан-Луис-Потоси Рикардо Галльярдо Кардоной. Сан-Луис-Потоси – экономически развитой штат Мексики, один из трех важнейших штатов страны.
Приветствуя гостей, мэр представил им перспективы развития Еревана, реформы, предпринятые в разных инфраструктурах столицы, а также шаги, направленные на улучшение сферы городского управления.
Тигран Авинян отметил, что все предпринимаемые реформы имеют одну цель – сделать Ереван «умным» городом, цифровизированным и модернизированным.
Выразив благодарность за теплый прием, губернатор Сан-Луис-Потоси г-н Рикардо Гальярдо Кардона отметил имеющийся широкий потенциал для развития эффективного сотрудничества и реализации совместных проектов.
В ходе встречи стороны затронули отрасли, представляющие взаимный интерес, которые смогут послужить основой для установления сотрудничества.