Երևանի քաղաքապետարանն ու Ասիական զարգացման բանկը կընդլայնեն գործակցության շրջանակը
Երևանի քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանն ընդունել է Ասիական զարգացման բանկի հայաստանյան գրասենյակի տնօրենի տեղակալ Հյուպինգ Հուանգի գլխավորած պատվիրակությանը: Կողմերը բարձր են գնահատել բանկի և համայնքի միջև գործակցությունը՝ գոհունակությամբ նշելով հագեցած օրակարգը:
Հյուպինգ Հուանգը նկատել է, որ ԱԶԲ-ը, ֆինանսական կառույց լինելուց բացի, նաև նպաստում է ժամանակակից քաղաքային ենթակառուցվածքների զարգացմանը, «կանաչ» տնտեսության և նորարար տեխնոլոգիաների ներդրմանը միտված ծրագրերի իրագործմանը և կարող է Երևանին օգտակար լինել նաև այդ բնագավառներում:
Շնորհակալություն հայտնելով գործակցության ընդլայնման պատրաստակամության համար՝ Հրաչյա Սարգսյանը կարևորել է ԱԶԲ մասնակցությունը Երևանի ենթակառուցվածքների զարգացման գործում: Քաղաքապետը հյուրերին է ներկայացրել ոլորտային այն խնդիրները, որոնց լուծման համար համայնքը պատրաստ է քննարկել նոր նախագծեր:

Мэрия Еревана и Азиатский банк развития расширят рамки сотрудничества
Мэр Еревана Грачья Саргсян принял делегацию во главе с заместителем директора представительства Азиатского банка развития в Армении Хюпингом Хуангом. Стороны дали высокую оченку взаимодействию между банком и общиной, подчеркнув насыщенную повестку дня сотрудничества.
Хюпинг Хуанг отметил, что помимо того, что АБР является финансовой организацией, он также способствует реализации программ в области развития современных городских инфраструктур, «зеленой» экономики и внедрения инновационных технологий, и может быть полезен Еревану в указанных областях.
Выразив благодарность за готовность к расширению сотрудничества, Грачья Саргсян подчеркнул важность участия АБР в деле развития инфраструктур Еревана. Мэр представил гостю проблемы, существующие в сфере, ради решения которых община готова обсудить новые проекты.