Երևանի քաղաքապետարանն ավելի քան 100 տոննա անհրաժեշտ սնունդ է ուղարկել ԼՂՀ
Երևանի քաղաքապետարանից այսօր Ստեփանակերտ ուղևորվեց ավելի քան 100 տոննա նպարեղեն, պահածո ու անհրաժեշտ սննդով բեռնված ավտոշարասյուն:
Ծրագիրը կազմվել է ԼՂՀ կառավարության կողմից ստեղծված Օպերատիվ շտաբից և Ստեփանակերտի քաղաքապետարանից առաջնահերթ օգնության և աջակցության կարիքները հստակեցնելու արդյունքում:
Այս նախաձեռնության իրականացման հարցում, Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմից բացի, իրենց աջակցությունն են ցուցաբերել «Ապավեն», «Երևան ջուր», «Սանիթեք», Կ. Դեմիրճյանի անվան Երևանի Մետրոպոլիտեն և «Երքաղլույս» ընկերությունները:
Մշտական կապի մեջ լինելով Ստեփանակերտի հետ՝ Երևանի քաղաքապետարանն անհրաժեշտության դեպքում կշարունակի ցուցաբերել աջակցությունը:

Мэрия Еревана отправила более 100 тонн необходимых продуктов питания в Нагорно-Карабахскую Республику
05.04.2016
Сегодня мэрия Еревана направила в столицу НКР Степанакерт автоколонну с более чем 100 тонн продовольствия.
Программа составлена на основании уточнения в оперативном штабе, созданном правительство НКР и в мэрии Степанакерта, перечня продуктов, в которых ощущается наибольшая необходимость.
В вопросе реализации этой инициативы, помимо аппарата мэрии Еревана, свой вклад внесли также ряд компаний- «Апавен», «Еревн джур», «Санитек», Ереванский метрополитен имени К. Демирчяна и «Еркахлуйс».
Поддерживая постоянную связь со Степанакертом, мэрия Еревана, в случае необходимости, продолжит программу помощи.