Երևանի քաղաքապետարանի պատվիրակությունը մասնակցել է Ամմանի ամառային փառատոնին
Ամմանի քաղաքային հանձնաժողովի նախագահ Յուսեֆ Ալ Շավարբեհի հրավերով Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Դավիթ Օհանյանի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորության մայրաքաղաք՝ մասնակցելու հուլիսի 11-14-ն անցկացվող Ամմանի ամառային փառատոնին:
Այցի շրջանակում երևանյան պատվիրակությունը մի շարք հանդիպումներ է ունեցել, այդ թվում նաև Ամմանի քաղաքային հանձնաժողովի նախագահ Յուսեֆ Ալ Շավարբեհի և Ամմանի քաղաքապետարանի պատասխանատու այլ պաշտոնյաների հետ: Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի ջերմ ողջույններն ու բարեմաղթանքները փոխանցելով քույր քաղաք Ամմանի քաղաքային հանձնաժողովի նախագահին, փոխքաղաքապետ Դավիթ Օհանյանը մեկ անգամ ևս վստահեցրել է, որ Երևանի քաղաքապետարանը հետայսու ևս պատրաստ է խորացնելու Ամաննի հետ առկա համագործակցությունը: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև երկկողմ համագործակցության հետ կապված հարցեր:
Ավելի ուշ Ամմանի Սուրբ Թադևոս հայկական եկեղեցում տեղի է ունեցել հանդիպում հորդանանահայ գաղութի պատրիարքական փոխանորդ, Հայր Ավետիս Իպրաջյանի և Ամմանի հայկական գաղթօջախի ներկայացուցիչների հետ:

Делегация мэрии Еревана приняла участие в летнем фестивале Аммана
По приглашению председателя городской комиссии Аммана Юсуфа Аль Шаварбеха, делегация, возглавляемая заместителем мэра Еревана Давидом Оганяном посетила столицу Иорданского Хашимитского Королевства для участия в летнем фестивале Аммана, проводимом с 11-го по 14-е июля.
В рамках визита состоялся ряд встреч членов ереванской делегации, в том числе с председателем городской комиссии Аммана Юсуфом Аль Шаварбехом и должностными лицами мэрии Аммана.
Передав теплые слова приветствия мэра Еревана Тарона Маргаряна председателю городской комиссии Аммана, заместитель мэра Давид Оганян еще раз заверил, что мэрия Еревана и впредь готова углублять сотрудничество с Амманом. В ходе встречи были также обсуждены вопросы двустороннего взаимодействия.
В ходе визита в армянской церкви Аммана Сурб Тадевос состоялась встреча патриаршего викария армянской колонии, иерея Аветиса Ипраджяна с представителями армянкой общины Аммана.