Երևանի քաղաքապետարանը ստուգայցեր է իրականացնում՝ փողոցային առևտուրը կանխելու նպատակով
Երևանի քաղաքապետարանի հասարակական կարգի պահպանության ծառայությունը շարունակում է ստուգայցեր իրականացնել մայրաքաղաքի տարբեր հատվածներում՝ փողոցային առևտուրը կանխելու նպատակով:
Ոչ համապատասխան վայրում առևտրային գործունեություն իրականացնելու համար կազմվել է արձանագրություն, որից հետո կատարվել է ապրանքի առգրավում։
Այդպիսի միջավայրում սննդամթերքի իրացման գործընթացն առաջին հերթին վտանգում է այն քաղաքացիների առողջությունը, ովքեր գնում են տվյալ ապրանքը։ Ուստի Երևանի քաղաքապետարանը հորդորում է փողոցային առևտրով զբաղվողներին զերծ մնալ իրենց ապրանքը բացօթյա պայմաններում իրացնելուց։

Мэрия Еревана проводит проверки для предотвращения уличной торговли
Служба общественного порядка мэрии Еревана продолжает проводить проверки в различных районах столицы с целью предотвращения уличной торговли.
Был составлен протокол за осуществление торговой деятельности в неподобающем месте, после чего товары были конфискованы.
Продажа продуктов питания в такой среде прежде всего ставит под угрозу здоровье граждан, которые покупают эти товары. Поэтому мэрия Еревана призывает занимающихся уличной торговлей воздержаться от продажи своей продукции на открытом воздухе.