«Երևանի քաղաքապետարանը շեշտը դնում է բարձրարժեք արվեստի վրա, և նախաձեռնված ծրագրերը դրա բաղկացուցիչ մասն են». Տիգրան Ավինյան
Հունիս ամիսը հագեցած է մշակութային աննախադեպ միջոցառումներով: Աշնանը ևս մայրաքաղաքում սպասվում են բացօթյա նախագծեր ու նոր ծրագրեր: Քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ընդգծել է, որ Երևանը շարունակելու է քաղաքի բնակիչներին ու հյուրերին մատուցել բարձրարժեք արվեստ:
«Երևանի քաղաքապետարանը շեշտը դնում է բարձրարժեք արվեստի վրա, և նախաձեռնված ծրագրերը դրա բաղկացուցիչ մասն են»,- նշել է Տիգրան Ավինյանը:
Մայրաքաղաքում շարունակվում է ասֆալտապատման և դիտահորերի բարձրացման գործընթացը: Միջին ծածկի նորոգման աշխատանքները Նոր Նորքից կտեղափոխվեն այլ վարչական շրջաններ, կշարունակվեն նաև փոսալցման աշխատանքները, կհայտարարվի նոր մրցույթ՝ տեխնիկական նոր առաջադրանքով:
Մայրաքաղաքի բազմաբնակարան շենքերի պատերին համապատասխան հասցեների առկայությունն ապահովելու նպատակով կտեղադրվեն երկու տեսակի ցուցանակներ:
Միասնական մոտեցում կցուցաբերվի նաև փողոցների վերաբերյալ տեղեկություն տրամադրող ուղեցույց-ցուցանակների պարագայում:
Հեղեղումներից հետո Ալավերդում իրականացվող մաքրման ու վերականգնողական գործին ներգրավվել են նաև «Երևանի աղբահանություն և սանիտարական մաքրում» համայնքային հիմնարկի հատուկ տեխնիկան ու աշխատուժը: Զեկուցվել է, որ տրամադրվել են որոշ գոտիներ՝ երթևեկելի հատվածները տիղմից մաքրելու, ինչպես նաև գետում կուտակված աղբը տեղափոխելու համար:
Երևանի քաղաքապետարանի «Զանգերի սպասարկման և աջակցման» բաժնում նկատվել է զանգերի թվի կտրուկ նվազում, բարձրացվել է առաջին զանգից սպասարկման ցուցանիշը: Եթե նախորդ տարեվերջին մեկ ամսվա ընթացքում ստացվել էր 25 788 զանգ, որով սպասարկվել էր 18 203 քաղաքացի. առաջին զանգից՝ քաղաքացիների 60%-ը, հետադարձով՝ 40%-ը, ապա նախորդ մեկ ամսվա ընթացքում բաժինը ստացել է 14 443 զանգ, որով սպասարկվել է 14 147 քաղաքացի: Առաջին զանգից սպասարկվել է քաղաքացիների 92%-ը, հետադարձով՝ 8%-ը: Զեկուցվել է, որ նկատվել է զանգերի կտրուկ նվազում, որը պայմանավորված է առաջին հերթին առաջին իսկ զանգից պատասխանելու հանգամանքով: Քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հանձնարարել է հետևողականորեն ուշադրություն դարձնել ինչպես զանգերի, այնպես էլ էլեկտրոնային «Ակտիվ քաղաքացի» հավելվածով քաղաքացիների կողմից բարձրացվող խնդիրներին՝ դրանց կարճ ժամկետում լուծումներ տալու նկատառումով:

«Мэрия Еревана делает акцент на высокое искусство, и все предусмотренные программы являются компонентами такого подхода»:Тигран Авинян
В этом году июнь насыщен культурными мероприятиями. Осенью в столице также ожидаются проекты на открытом воздухе и новые инициативы. Мэр Тигран Авинян подчеркнул, что Ереван продолжит обогащать культурную жизнь столицы, представляя высокое искусство жителям и гостям столицы.
«Мэрия Еревана делает акцент на высокое искусство, и все предусмотренные программы являются компонентами такого подхода»,- отметил Тигран Авинян.
В столице продолжается ремонт асфальта и поднятие люков. Ремонт среднего слоя будет перенесен из Нор Норка в другие административные районы, будет продолжен процесс заливки трещин и ям. Также будет объявлен конкурс с новым техническим заданием.
На многоквартирных домах будут установлены новые таблички с номером дома и названием улицы. Единый подход будет применен к уличным указателям.
После наводнения в Алаверды на место была отправлена и специальная техника и сотрудники муниципальной компании «Вывоз мусора и санитарная очистка». Были выделены зоны, где техника из Еревана была вовлечена в работы по очистке и восстановлению, уборке ила с дороги и очистке скопившегося в реке мусора.
В отделе «Обслуживания звонков и поддержки» мэрии Еревана сократилось число поступающих звонков, что обусловлено увеличением случаев, когда услуга предоставляется после первого звонка. Мэр поручил держать под систематическим контролем процесс своевременного реагирования на звонки и проблемы, поднимаемые посредством приложения «Активный гражданин».