Երևանի քաղաքապետարանը 85 ազդարարման սարք է տրամադրել Տավուշի մարզին
Տավուշի մարզ այցելության ընթացքում Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Արմեն Փամբուխչյանը հանդիպել է Տավուշի մարզպետի, Իջևան և Դիլիջան խոշորացված համայնքների ղեկավարների և ՆԳՆ փրկարար ծառայության մարզային վարչության պետի հետ:
Այցի շրջանակում Երևանի քաղաքապետարանն 85 ազդարարման սարք է տրամադրել Տավուշի մարզին, որոնք բարձրացնելու են քաղաքացիական պաշտպանության նշաձողը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև համագործակցության այլ շրջանակներ։ Արմեն Փամբուխչյանը Երևան համայնքի պատրաստակամությունն է հայտնել՝ Հայաստանի Հանրապետության բոլոր խոշորացված համայնքներին աջակցություն ցուցաբերելու հարցում։

Мэрия Еревана передала Тавушской области 85 устройств для оповещения
В ходе визита в Тавушскую область первый заместитель мэра Еревана Армен Памбухчян встретился с главой Тавушской области, руководителями расширенных общин Иджевана и Дилижана, а также руководителем областного управления МЧС.
В рамках визита мэрия Еревана предоставила Тавушской области 85 устройств оповещения, что поднимет уровень гражданской обороны.
В ходе встречи были обсуждены и другие сферы сотрудничества. Армен Памбухчян выразил готовность ереванской общины оказать поддержку всем расширенным общинам Республики Армения.