Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է ՀՀ-ում Լյուքսեմբուրգի Մեծ Դքսության արտակարգ և լիազոր դեսպանին
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հանդիպել է ՀՀ-ում Լյուքսեմբուրգի Մեծ Դքսության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ալեն դը Մյուզյեին:
Կողմերը փաստել են, որ առկա է լայն դաշտ՝ երկուստեք ծրագրեր իրականացնելու համար:
Հանդիպման շրջանակում Երևանի քաղաքապետը դեսպանին է ներկայացրել քաղաքաշինական այն խոշոր նախագծերը, որոնք կարող են ներդրումային հետաքրքրություն ունենալ: Տիգրան Ավինյանը նշել է, որ Երևանը մեծ առաջընթաց է գրանցում քաղաքաշինության ոլորտում՝ բարելավելու անվտանգությունը, հարմարավետությունը և գրավչությունը ինչպես բնակիչների, այնպես էլ քաղաքի հյուրերի համար:
Շնորհակալություն հայտնելով գործակցության պատրաստակամության համար՝ դեսպան Ալեն դը Մյուզյեն նշել է, որ իր լիազորությունների շրջանակում կանի հնարավորը՝ երկուստեք հարաբերությունների հաստատման ու գործնական ծրագրերի իրականացման համար:

Мэр Еревана Тигран Авинян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Великого Герцогства Люксембург в Армении
Мэр Еревана Тигран Авинян встретился с Чрезвычайным и Полномочным Послом Великого Герцогства Люксембург в Армении г-ном Аленом де Мюзье.
Стороны констатировали, что существует широкое поле для осуществления двухсторонних проектов.
В ходе встречи мэр Еревана представил послу основные градостроительные проекты, которые могут представлять инвестиционный интерес. Тигран Авинян отметил, что Ереван добивается прогресса в сфере городского развития с целью повышения безопасности, комфорта и привлекательности как для жителей, так и для гостей города.
Выразив благодарность за готовность к сотрудничеству, посол Ален де Мюзье отметил, что в рамках своих полномочий сделает все возможное для установления двусторонних отношений и реализации практических планов.